הסיבה האמיתית לקטיעת רגליו של בכיר חמאס

במהלך מבצע "צוק איתן" דווח כי רגליו של עימאד אל-עלמי נקטעו במהלך הפצצות צה"ל בעזה. אלא שכעת מתברר שבמהלך עימות בינו לבין אנשי שר הפנים של חמאס לשעבר, הוא הושלך מחלון משרדו

עימאד אל עלמי, ארכיון (חדשות 2)

במהלך מבצע "צוק איתן" דווח רבות על מחלוקות קשות שהתפתחו בין בכירי ארגון חמאס בעזה. אלא שכעת מתברר שחילוקי הדעות שצצו בצמרת הארגון, עלתה לאחד מהם בקטיעת רגליו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

כבר במהלך ימי המבצע דווח כי רגליו של עימאד אל עלמי, המקשר בין הזרוע הצבאית של חמאס לבין הזרוע המדינית של הארגון - נפגעו. על פי הגרסה הראשונית שפרסמו בחמאס, רגליו של אל עלמי שייצג את הארגון בשיחות בקהיר, נשברו במהלך תקיפה של צה"ל בבית שבו שהה - מה שהוביל לכריתת רגליו במהלך טיפול רפואי בטורקיה.

לאחר מכן טענו בעזה כי אל עלמי נפגע בזמן שנפל ממעלית באחד מהבונקרים בזמן הלחימה. אולם כחודש לאחר תום מבצע "צוק איתן" מתברר כי הנסיבות שהובילו לקטיעת רגליו של אל עלמי נעוצה דווקא במאבקים הפנימיים בארגון, כשבמהלך עימות בין אנשיו של שר הפנים של חמאס בעבר, פתחי חמד.

העימות בין אל עלמי, הנחשב למקורב להנהגה האירנית, לבין תומכיו של חמד התגלע לאחר שחמד עצמו, המוביל מיליציה המונה מאות לוחמים תחת השם "שומרי אל אקצא", קרא להפרת הסכם הפסקת אש אליו הגיע חמאס עם ישראל. כשעוצמת הוויכוח גברה, הגיעו אנשיו של חמד למשרדו של אל עלמי - והשליכו אותו מחלון הבניין.

אל עלמי שפונה לקבלת טיפול רפואי, אינו היחיד שנפגע בגופו בעקבות העימותים בצמרת חמאס. במהלך המבצע נורה גם בכיר הארגון היימן תהא, זאת לאחר שנחשד שהעביר למצרים מידע מודיעיני אודות הנעשה בעזה.