פקודה של הנהגת דאע"ש לפעיליה בסיני: "ערפו את ראשיהם של חיילי מצרים"

דובר הארגון קרא לאנשיו במצרים למלא את כבישי סיני בחומרי נפץ, לתקוף את בסיסי הצבא ולפשוט על בתי החיילים. "אל תתנו להם להרגיש בטוחים", הדגיש

כוחות הבטחון בסיני על כוונת דאע"ש (רויטרס)

"פקודת יום" של דאע"ש: דובר ארגון המדינה האסלאמית קרא לאנשיו לפעול נגד הכוחות המצרים בסיני ואף לערוף את ראשיהם. "מלאו את הכבישים בחומרי נפץ, תקפו את הבסיסים, פשטו על בתיהם, כרתו את ראשיהם ואל תתנו להם להרגיש בטוחים", אמר הדובר אבו מוחמד אל עדנאני בהכרזה שמפורסמת ברשת. ארגון ג'יהאד מצרי בשם "החיילים של מצרים" הודיע היום שהוא לוקח אחריות לפיגוע אתמול במשרד החוץ בקהיר, פיגוע שבו נהרגו שני אנשי בטחון מצרים.   

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מצרים הודיעה שקיבלה השבוע סיוע מארה"ב, בדמות 10 מסוקי אפאצ'י, כדי להילחם בטרור בשטחה. זאת אחרי שנשיא מצרים א-סיסי הזהיר מהתפשטות הרעיונות והקיצוניות של ארגון המדינה האסלמית גם לשטח מצרים, ובמיוחד לשטחה של סיני.

בשבוע שעבר נמשכו חילופי האש בין גורמי טרור לכוחות המצרים הפועלים באזור. שישה שוטרים מצרים נהרגו בצפון סיני כשמטען צד הופעל לעברם. המטען התפוצץ בזמן ששיירת המשוריינים שבהם היו השוטרים חלפה בכבישי צפון חצי האי.

ארגון חוצה גבולות

לאחרונה נחשף כי קיים קשר בין ארגוני הג'יהאד שפועלים בחצי האי סיני לארגוני טרור בסוריה, בהם גם דאע"ש וארגונים נוספים המסונפים לאל-קאעידה. מספר פיגועי הטרור בחצי האי עלה משמעותית מאז שהנשיא המצרי א-סיסי עלה לשלטון.

במהלך הפגישה האחרונה של ההנהגה הערבית בג'דה שבסעודיה, קרא שר החוץ המצרי סאמח שוקרי להנהיג אסטרטגיה גלובלית כדי להילחם בטרור. השר ציין כי לטרור שמשתולל היום בעירק וסוריה יש זרוע פעילה ומסוכנת גם בחצי האי וקרא למנהיגי העולם הערבי להתרכז גם בנעשה בסיני, במסגרת המאבק הצבאי והאידאולוגי. "העולם כולו יודע שמצרים סובלת מבעיית הטרור", אמר שוקרי.

ההנהגה הדתית המצרית מתגייסת גם היא למאבק בטרור. בלחץ הממשל היא פרסמה "פאטווה", הוראה דתית, שמגנה את השקפת העולם של הארגונים הקיצוניים במזרח התיכון שמהללים את האלימות. הפאטווה מגנה את האכזריות שבה פועלים הארגונים המתבטאת בעריפת ראשים של מתנגדיהם.

המשמעות העולה מכך היא ניסיון דתי לעצור את הטרור להוקיע את צעדיהם של אנשי ארגון המדינה האסלאמית באופן מובהק, שאנשיהם הציגו באחרונה סרטונים בהם נערפים ראשיהם של אזרחים ממדינות המערב.