עיתונאית: "סגן מנהיג הג'יהאד האסלאמי אנס אותי". הארגון: "היא מתנקשת של המוסד"

עורכת מגזין קפריסאי ממוצא מרוקאי הגיעה לביירות על מנת לראיין את מזכ"ל הג'יהאד האסלאמי, רמדאן עבדאללה שלח. אלא שסגנו, כך על פי תלונה שהגישה האישה, תקף אותה מינית במלון. בכיר בארגון: "הוא הרגיש שמשהו לא כשורה ויצא מהחדר; זה מבצע של המוסד הישראלי"

"מתנקשת". אחמד ואל-נחאלה

שערוריית מין בצמרת הג'יהאד: אמאל אחמד, עיתונאית ועורכת מגזין בקפריסין ממוצא מרוקאי, הגישה באחרונה תלונה נגד סגן מנהיג הג'יהאד האסלאמי, זיאד אל-נחאלה, בגין אונס שביצע בה לכאורה במהלך ביקורה האחרון בביירות. על פי דיווחים בלבנון, אשת התקשורת הגיעה לבירה כדי לראיין את ראש הארגון, רמדאן עבדאללה שלח. לג'יהאד האסלאמי, כך מתברר, יש תירוץ מקורי לסיפור: בכיר בתנועה אמר כי העיתונאית היא למעשה "מתנקשת" שתכננה לחסל את שלח.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לטענת הגורם הבכיר, המתנקשת היא צעירה שהתחזתה לעיתונאית ומסרה כי היא מקורבת למשפחת המלוכה במרוקו. בקשתה לראיין את שלח נדחתה על ידי בכירי הארגון עקב חשד שהתעורר בעקבות פנייתה, אולם היא התעקשה והגיעה לביירות לפני שבוע כדי לקיים את הראיון ועל כן נשלח לשדה התעופה סגנו, זיאד נחאלה, מפאת מעמדה של העיתונאית.

היעד להתנקשות? רמדאן שלח

לאחר מכן, כך על פי הבכיר , ליווה אותה נחאלה למלון ועלה לחדרה יחד עם מאבטחיו, אך בכניסה לחדר הרגיש שמשהו לא כשורה ועזב בתוך פחות מדקה. אז, טוען המקור, כאשר הבינה שתכניתה נכשלה, החליטה הצעירה להפעיל תכנית חלופית כדי לא לצאת בידיים ריקות והעלילה את סיפור האונס.

לטעת המקור בג'יהאד האסלאמי, מנגנון המודיעין של הארגון החל לאסוף מידע על הפרשה עוד לפני שהצעירה נעלמה מהמלון ונסעה ליעד לא ידוע, כנראה קפריסין, ומתייחס לנושא כ"מבצע של המוסד הישראלי או מנגנון מודיעין מערבי או ערבי ששילם לה כדי שתחסל את שלח או את סגנו, נחאלה".