שישה שוטרים מצרים נהרגו מפיצוץ מטען בסיני

שר החוץ המצרי הזהיר שדרכם האכזרית של ארגוני הג'יהאד אינה עוצרת בגבולות המזרח התיכון וטען כי "כולם יודעים שהטרור משתולל גם במצרים". התוצאה לא איחרה לבוא ושישה שוטרים נהרגו ממטען צד שהופעל לעברם בצפון חצי האי

כוחות הביטחון בסיני, ארכיון (רויטרס)

על רקע חידוש אזהרת המסע לחצי האי סיני, נמשכים חילופי האש בין גורמי טרור לכוחות המצרים הפועלים באזור. הבוקר (שלישי) נהרגו שישה שוטרים מצרים בצפון סיני כשמטען צד הופעל לעברם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

המטען התפוצץ בזמן ששיירת המשוריינים שבהם היו השוטרים חלפה בכבישי צפון חצי האי. שר הפנים המצרי הודיע כי שני שוטרים נוספים נפצעו במתקפה. לאחרונה נחשף כי קיים קשר בין ארגוני הג'יהאד שפועלים בחצי האי סיני לארגוני טרור בסוריה, בהם גם דאע"ש וארגונים נוספים המסונפים לאל-קאעידה. 

מספר פיגועי הטרור בחצי האי עלה משמעותית מאז שהנשיא המצרי א-סיסי עלה לשלטון. במהלך הפגישה האחרונה של ההנהגה הערבית בג'דה שבסעודיה, קרא שר החוץ המצרי סאמח שוקרי להנהיג אסטרטגיה גלובלית כדי להילחם בטרור. השר ציין כי לטרור שמשתולל היום בעירק וסוריה יש זרוע פעילה ומסוכנת גם בחצי האי וקרא למנהיגי העולם הערבי להתרכז גם בנעשה בסיני, במסגרת המאבק הצבאי והאידאולוגי. "העולם כולו יודע שמצרים סובלת מבעיית הטרור" אמר שוקרי.

"הטרור לא עוצר בגבול", סיני (רויטרס)

בתוך כך, פרסמה ההנהגה הדתית המצרית "פאטווה", הוראה דתית, שמגנה את השקפת העולם של הארגונים הקיצוניים במזרח התיכון שמהללים את האלימות. הפאטווה שהוצאה בלחץ הממשל המצרי מגנה את האכזריות שבה פועלים הארגונים המתבטאת בעריפת ראשים של מתנגדיהם. המשמעות העולה מכך היא ניסיון דתי לעצור את הטרור להוקיע את צעדיהם של אנשי ארגון המדינה האסלאמית (דאע"ש) באופן מובהק, שאנשיהם הציגו באחרונה סרטונים בהם נערפים ראשיהם של אזרחים ממדינות המערב.