דאעש: ערפנו ראשו של שבוי בריטי

ארגון הטרור פרסם סרטון שבו נראית הוצאתו להורג של דייוויד היינס, עובד סיוע שנחטף ב-2013. גם הפעם נראה הקורבן כורע על ברכיו, כשלידו איש דאעש עם סכין, ומפנה מסר לראש ממשלתו: "העם הבריטי משלם את המחיר על החלטות אנוכיות של הפרלמנט שלנו"

דאעש ממשיך להוציא להורג אזרחים מערביים - ולתעד את הזוועה: ארגון הטרור פרסם הלילה (ראשון) סרטון שבו מתועדת הוצאתו להורג של עובד הסיוע הבריטי דייוויד היינס. בסרטון, שזהה במאפייניו לשני הסרטונים שהופצו בשבועות האחרונים של רצח העיתונאים האמריקניים סטיבן סוטלוף וג'יימס פולי, מאשים היינס את ראש הממשלה הבריטי קמרון באחריות למותו, רגע לפני שאיש דאעש רעול פנים מצמיד את הסכין לצווארו. בהמשך מופיע מול המצלמה שבוי בריטי נוסף בשם אלן האנינג, שגם על חייו מאיימים בארגון - אם יימשכו התקיפות האוויריות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הסרטון שהפיץ ארגון הטרור נועד לשגר איום כלפי ראש הממשלה הבריטי דייויד קמרון, שותפו הבכיר של נשיא ארה"ב ברק אובמה בגיבוש הקואליציה הבינלאומית למלחמה בארגון דאעש.

"כלב שעשועים, קמרון, אנחנו נגרור את עמך לעוד מלחמה עקובה מדם שלא ניתן לנצח בה", מזהיר לוחם דאעש, שהופיע גם בסרטונים הקודמים שתיעדו את הוצאתם להורג של שני העיתונאים. "על אזרח בריטי זה לשלם את המחיר של הבטחתך לחמש את הכוחות הכורדים נגד המדינה האיסלאמית".

הבא בתור? אלן הנינג, השבוי שהוצג בסרטון

"לא יכולים למצוא את האומץ לסרב לאמריקנים"

רגע לפני שנערף ראשו, השבוי דייוויד היינס אמר מספר מילים שככל הנראה הוכתבו לו מראש. "למרבה הצער, אנחנו בני העם הבריטי משלמים את המחיר על ההחלטות האנוכיות של הפרלמנט שלנו", אומר בסרטון היינס, שנחטף בסוריה בשנת 2013 בעת שעבד בארגון צרפתי. "הלכת אחרי האמריקנים לעירק כמו שאר ראשי הממשלה הבריטיים לפניך, שלא יכולים למצוא את האומץ ולסרב לאמריקנים".

לוחם דאעש חוזר בסרטון על איומים קודמים שהשמיעו בארגון, שלפיהם על ארצות הברית לחדול מההפצצות האוויריות נגד הארגון בעירק. בסוף הסרטון מציג הג'יהאדיסט לבוש השחורים אסיר נוסף - אלן האנינג, אזרח בריטי ופעיל הומניטרי - ומאיים להוציאו להורג.

הופיע גם בסרטון הנוכחי. "ג'ון מהג'יהאד"

לפני כשבועיים העולם הזדעזע מתמונות עריפת ראשו של העיתונאי האמריקני בעל האזרחות הישראלית סטיבן סוטלוף בידי לוחם דאעש. הארגון הפיץ סרטון תחת הכותרת "מסר שני לאמריקה", שבו נראית עריפת ראשו של סוטלוף, בן 31, שנחטף לפני כשנתיים בסוריה.

בסרטון נראה סוטלוף ברגעיו האחרונים כשהוא אומר למצלמה: "מהמעט שידוע לי על מדיניות חוץ, אני זוכר שפעם לא יכולת לנצח בבחירות בלי להבטיח להחזיר את החיילים הביתה מעירק ומאפגניסטן ולסגור את גואנטנמו. הנה אתה עכשיו אובמה, מתקרב לתום כהונתך, ולא השגת שום דבר מהאמור לעיל ואתה מוליך אותנו, את העם האמריקני, בתואנות שווא אל תוך האש הבוערת".