איסמעיל הנייה במסיבת עיתונאים בעזה: "נשקו של חמאס לא נתון למיקוח"

במסיבת עיתונאים בעזה הבהיר אחד ממנהיגי חמאס ברצועה כי הנשק של ארגונו לא נתון למיקוח וכי הוא אינו קשור לדרישה לשקם את עזה. "לא ננהל משא ומתן ישיר עם ישראל, נילחם עד שישובו אלינו אדמותינו", הבהיר

שבועיים לתום מבצע "צוק איתן", מבהיר היום (שבת) איסמעיל הנייה - בכיר חמאס ואחד ממנהיגי הארגון ברצועה -  כי ארגונו לעולם לא יוותר על מלחמה בישראל עד שכל האדמות ששייכות לעם הפלסטיני ישובו לידיו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במסיבת עיתונאים שערך בעזה אמר הנייה: "ישראל מנסה לקשור בין שיקום רצועת עזה בתמורה לכל מיני דברים כמו נשקו של חמאס או פגיעה ביכולות שלו, אבל אני רוצה להגיד באופן ברור - אי אפשר לקשור את נשק ההתנגדות בשיקום עזה או בכל סוגיה אחרת הקשורה לעזה".

"השיקום זה חובה שמוטלת עלינו, ואנחנו צריכים לשקם את עזה בעקבות ההרס שעשתה בו ישראל, אבל נשק ההתנגדות ועקרונות ההתנגדות ויכולותיה הם קו אדום שאי אפשר לעבור עליו, ואף אחד לא יכול לפגוע בו", הוסיף.

במהלך דברים שנשא בטקס הוקרה לעיתונאים מהרצועה שנהרגו במהלך הלחימה, התייחס הנייה גם למשא ומתן עם ישראל ואמר כי העקרונות של חמאס לא ישתנו. "אנחנו לא נוותר על הזכויות שלנו ולא נסכים למשא ומתן ישיר עם האויב הציוני", הדגיש.

"אנחנו דורשים לשקול מחדש את התפיסה של ניהול משא ומתן עם הכיבוש, ואנו מבקשים מהרשות הפלסטינית אחרי 20 של משא ומתן לעשות זאת", הוסיף בעניין זה. "ביקשנו מאבו מאזן להציג תכנית פעולה מדינית מבחינה עקרונית כי אין לנו התנגדות לפעילות בזירה המדינית אולם קשרנו את כל הסוגיות האלה בסוגיית האחדות הפלסטינית, אך האמריקנים הטילו עליה וטו".

חמאס הודה: ירינו מריכוזי אוכלוסיה

השבוע בחמאס הודו לראשונה במה שבישראל היה ידוע לכל - שהארגון משתמש בריכוזי אוכלוסין על מנת לשגר מהם רקטות. בכירים בארגון הטרור העזתי אף הודו בפני סוכנות הידיעות AP כי "נעשו טעויות" במהלך ימי הלחימה.

לדברי גורמים בכירים בחמאס, לארגון לא הייתה כל ברירה אלא לפעול מתוך השטח המאוכלס, אך לטענתם ניסו להרחיק ככל הניתן אזרחים מאזורי הקרבות. בארגון האשימו פעם נוספת את ישראל בתגובה חסרת פרופורציה ובמותם של מאות אזרחים במהלך המבצע.

הריסות ברפיח (רויטרס)

"עזה, מבית חנון בצפון ועד רפיח בדרום, היא אזור עירוני שישראל הפכה לאזור מלחמה", אמר ראזי חאמד, בכיר הארגון לסוכנות הידיעות. "ישראל טענה שרקטות נורו מבתי חולים ובתי ספר כשלמעשה הן נורו במרחק של 200-300 מטר מהם. למרות זאת, נעשו טעויות וטיפלנו בהן במהירות האפשרית".