המורדים הסורים לחדשות 2: "נילחם כדי שדאעש לא יגיעו לגולן"

בשיחה נדירה עם כתב ישראלי, מביע דובר המורדים בסוריה אכזבה מהחלטת ארה"ב שלא לפעול קרקעית נגד המדינה האסלאמית (דאעש) ומבטיח להכות בעוצמה בארגון: "תהיה בדרום סוריה מלחמה, נילחם פנים מול פנים"

במקביל למלחמתם העיקשת מול כוחותיו של הנשיא אסד בגולן, מביעים היום (חמישי) נציגי המורדים הפועלים בגולן הסורי אכזבה מתוכנית הפעולה שעליה הכריז הלילה הנשיא האמריקני אובמה נגד המדינה האסלאמית (דאעש), תוכנית שאינה כוללת פעולה קרקעית אלא תקיפות אוויריות בלבד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בשיחה נדירה עם כתב ישראלי, אמר דובר המורדים כי שום מהלך מלבד מלחמת חורמה בארגון הטרור האכזרי לא יביא למיגורו. "תהיה מלחמה כוללת בדאעש באזור הדרום", אמר הדובר לחדשות 2.

"אנו נקיים קרבות פנים מול פנים, לא כמו ארה"ב ומדינות אחרות שמאפשרות את התהוות דאעש, נשמור על כך שלא יהיה אפילו אדם אחד שנאמן להם באזור הדרום", הוא הוסיף.

בנוסף התייחס נציג המורדים לשיתוף הפעולה בין כוחותיו לבין אנשי ארגון ג'בהאת אל-נוסרה המסונף לאל-קעידה, ודחה את ההערכות שלפיהן תחצה בסופו של דבר הלחימה את גבול הצפון - לישראל.

"אין שום בעיות בחזית המערבית, עם הצד השני (ישראל)", הדגיש הנציג. "אנחנו רוצים לשחרר את האזורים האלה מנוכחות המשטר. המלחמה שלנו היא נגד גורם אחד בלבד - משטרו של בשאר אסד".

"אין עניין לפתוח בחזית נגד ישראל". זליגו (חדשות 2)

מוקדם יותר היום שחררו אנשי ג'בהת אל-נוסרה את 45 פקחי האו"ם מפיג'י, שבהם החזיקו בשבועות האחרונים. הפקחים עברו אל שטח ישראל, ואז שבו חזרה למוצב אחר בסוריה המרוחק מאזור הקרבות.