ארה"ב מרחיבה את התקיפות נגד דאעש

בכיר בבית הלבן מדווח כי הצבא האמריקני תקף הבוקר פעילים של ארגון המדינה האסלאמית - לראשונה באזור מערב עירק - על רקע כוונת פעילי דאעש להשתלט על סכר מרכזי במדינה. עד כה התמקדו התקיפות האמריקניות בצפון עירק, שם נמצאים מרבית מעוזי הארגון הקיצוני

סכר בעירק, ארכיון (AP)

בעוד נמשכים המאמצים האמריקניים ליצרית קואליציה רחבה נגד ארגון דאעש, מתרחבות התקיפות של צבא ארצות הברית נגד מעוזי הארגון האסלאמי בעירק - היום (ראשון) הותקפו לראשונה יעדים של הארגון במערב עירק, לאחר שפעיליו איימו להשתלט על הסכר השני בגודלו במדינה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"לבקשת הממשל העירקי, ולצורך שמירה על אזרחי ארצות הברית ומתקניה במדינה, תקפו מטוסי חיל האוויר האמריקני פעילים של ארגון המדינה האסלאמית בצפון עירק", דיווח בכיר בבית הלבן.

שורת התקיפות האחרונה באה לאור החשש כי פעילי דאעש יתפסו שליטה על סכר חדיתא הממוקם בנהר פרת שבמערב עירק. הסכר נחשב ליעד אסטרטגי חשוב, והאמריקניים עוקבים אחר הנעשה בו מזה שבועות ארוכים, שכן הוא מסייע בייצור חשמל ומספק מי השקיה למרבית חלקי המדינה.

דיווח: דאעש מבסס פעילות גם בסיני

מאז תחילת חודש אוגוסט ביצעו הכוחות האמריקניים 133 תקיפות אוויריות נגד מעוזי דאעש בצפון עירק. ההערכות הן כי המתקפות האמריקניות נועדו "לקנות זמן" עד שאובמה, בסיוע הפנטגון, ייצרו קואליציה ויתכננו מהלך צבאי רחב יותר נגד ארגון הטרור הסוני הקיצוני.

אתמול (שבת) דיווחה סוכנות הידיעות רויטרס כי דאעש החל לבסס את מעמדו גם בחצי האי סיני, הגובל עם ישראל. בכיר בארגון "אנסאר בית אל-מקדס", שאחראי למותם של מאות אנשי ביטחון במצרים בשנה האחרונה, סיפר באחרונה כי פעילי הארגון מאמנים את הכוחות במצרים: "דאעש מספק את הידע כיצד לפעול באפקטיביות גבוהה יותר", אמר

על פי הדיווח, צבא מצרים נערך להתמודד מול פעילי ארגון המדינה האסלאמית במדינה. "הטענה כי ישנם תאים של דאעש במצרים הוכחה כבעלת בסיס", נכתב בעיתון המקומי "אל-אהראם", שציטט גורמי ביטחון רשמיים. "פעולה צבאית לפגוע בתאים אלה מתגבשת כעת".