הנייה: "דף בחיים - הוכחה לכישלון ישראל"‎

מנהיג חמאס בעזה הגיב לפרסום שלפיו יש דיווחים בישראל כי ראש הזרוע הצבאית ניצל מניסיון החיסול בשלהי צוק איתן ועקץ את צה"ל: "כמו שהמודיעין הישראלי כשל בחיסולו של מוחמד דף, כך הוא כשל בלחימה בהתנגדות הפלסטינית"

מוחמד דף - חזר להנהיג את הזרוע הצבאית (חדשות 2)

אחרי הפרסום על דיווחים בישראל כי מפקד הזרוע הצבאית של חמאס מוחמד דף שרד את ניסיון החיסול של צה"ל בימיו האחרונים של מבצע צוק איתן, בעזה חוגגים ומתגרים. "זאת הוכחה לכישלון המודיעין הישראלי המשקפת את תסכול הפיקוד הצבאי בישראל", אמר מנהיג חמאס בעזה איסמעיל הנייה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הנייה הדגיש כי "כמו שהמודיעין של ישראל כשל בחיסולו של מוחמד דף, כך הוא כשל בלחימה בהתנגדות הפלסטינית".

גם סוכנות הידיעות הפלסטינית "מען" התייחסה לדיווחים באתר האינטרנט שלה, שם נכתב: "כמעט תשעה חודשים לאחר תום המלחמה האחרונה ברצועת עזה ישראל מגלה כי מוחמד דף ניצל מניסיון התנקשות של הצבא מבצע שהרג את אשתו ואת אחד מבניו, אבל דף חזר בינתיים להנהגת המנגנון הצבאי של תנועת חמאס". 

עוד נכתב באתר הסוכנות כי "גדודי עז א-דין אל-קסאם החלו לחפור מנהרות מאז השעות הראשונות של הפסקת האש, אבל היום הם עובדים מסביב לשעון לקראת מתקפה חדשה".

 

בספטמבר האחרון פורסם לראשונה בחדשות 2 כי במהלך התקיפה הראשונה של הבית שבו שהה דף בעזה, בשלהי מבצע צוק איתן באוגוסט אשתקד, חלק מהפצצות שהוטלו על המתחם לא התפוצצו. אחרי זמן קצר, בגל שני של ההפצצה, הוטל חימוש נוסף והחריב את הבית כולו.

ייתכן כי בזמן הקצר שעבר בין שני גלי התקיפה, הצליח דף להימלט מהמקום. מפקד הזרוע הצבאית של חמאס שהה בוודאות בבית באותה עת. בבוקר שלמחרת תקיפת ביתו, אישר גורם מדיני ישראלי כי דף אכן היה היעד וכי ישראל ניסתה לחסלו, אך לא היה ברור האם הוא עצמו נפגע בתקיפה. בעקבות הפגיעה בבית בעזה, החל באותו ערב חמאס בירי מאסיבי לעבר יישובי הדרום והמרכז.