המורדים בסוריה: "פקחי האו"ם יועמדו למשפט האל"

יותר משבוע לאחר ש-43 פקחי או"ם נחטפו על ידי אנשי ג'הבת אל-נוסרא ברמת הגולן, טוענים אנשי הארגון כי הפקחים יועמדו למשפט "על פי חוקי האל". במקביל, נמשך המשא ומתן לשחרורם

הפקחים החטופים (חדשות 2)

מפקד בג'בהת אל-נוסרה, הארגון המסונף לאל-קעידה בסוריה, צוטט על ידי מנהל הארגון הסורי לזכויות אדם ראמי עבד א-רחמן באמרו כי 45 פקחי האו"ם מפיג'י יעמדו למשפט "בהתאם לחוקי האל". כך דווח הבוקר (שישי) בעיתון א-שרק אל-אווסט. המשא ומתן לשחרורם של הפקחים השבויים על ידי הארגון עדיין מתנהל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בינתיים, מלחמת המורדים בסוריה סמוך לגבול רמת הגולן ממשיכה להסתבך. רמטכ"ל צבא פיג'י, שחייליו נמנים עם פקחי האו"ם באזור דיווח כי ארגון "ג'בהת אל-נוסרה" פרסם השבוע רשימת דרישות לשחרור 45 חיילי צבאו שנלקחו בשבי במהלך הקרבות.

לדבריו של מפקד הצבא, מוססה טיקויטוגה, המורדים הסורים דורשים כי הארגון המקושר לאל קאעידה יוסר מרשימת ארגוני הטרור של האו"ם. בנוסף טען כי המורדים דרשו העברת סיוע הומניטרי לאזורים מסוימים בדמשק שנפגעו במהלך הלחימה.

המו"מ לשחרורם נמשך (רויטרס)

כמו כן, המורדים הציבו דרישה נוספת לקבלת פיצויים בעקבות מותם של שלושה מלוחמיהם שנהרגו במהלך חילופי אש מול כוחות האו"ם. טיקויטוגה לא התייחס למידת אמינותם של הדברים שפורסמו, אולם ציין כי כוח האו"ם שלח מומחי משא ומתן לסוריה בכדי לטפל בנושא. "המשא ומתן עבר לרמה אחרת וכעת הוא מנוהל בשטח על ידי אנשי מקצוע" הבהיר טיקויטוגה.

אנשי "ג'בהת אל-נוסרה" שבו ביום חמישי האחרון את 45 החיילים שפעלו ברמת הגולן הסורית במסגרת כוח השלום של האו"ם באזור. הארגון חטף את החיילים למקום לא ידוע, זאת במסגרת הלחימה המתנהלת בינו לבין צבאו של נשיא סוריה בשאר אסד באזור. המורדים הצליחו במהלך הקרבות לכתר גם שתי יחידות מצבא הפיליפינים שפעלו בסוריה, אך אלו הצליחו להימלט מפניהם.