דיווח: חוסל בכיר בצמרת דאעש

גורמים רשמיים בעירק מדווחים כי היועץ הבכיר של מנהיג ארגון הטרור דאעש, חוסל במתקפה אווירית שנערכה בצפון המדינה. אמש תקפה ארה"ב באזור, אך עדיין לא ברור אם היא האחראית לחיסול הבכיר

פעילי דאעש בעירק, ארכיון (AP)

פגיעה בצמרת ארגון דאעש: משרד ההגנה העירקי דיווח כי אחד מיועציו הבכירים של אבו בכר אל בגדדי, העומד בראש הארגון האסלאמי הקיצוני, חוסל היום (חמישי) במתקפה אווירית סמוך לעיר מוסול.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הדיווח, בכיר הארגון חוסל יחד עם קבוצת לוחמים הנחשבים למקורבים לאל בגדדי, שמוגדר בארגון הסוני הקיצוני כחליף החדש של העולם המוסלמי.

בחודש האחרון מסייעות ארצות הברית ובנות בריתה לצבא עירק בשורה של הפגזות מן האוויר נגד מוקדי פעילות דאעש. בנוסף לכך מבצעים הכוחות פעולות חילוץ של אזרחים שנלכדו בעורף שטח השליטה של הארגון הקיצוני - בשל הפעולות האכזריות של הארגון נגד מיעוטים.

אל בגדדי, ראש הארגון

מלבד התקיפה היום, גם אמש תקפו כוחות אמריקניים מוקדי טרור סמוך לסכר מוסול. על פי הדיווח מוושינגטון, 16 רכבים של הארגון נהרסו במתקפה. מאז החלה ארצות הברית לסייע בלחימה בצפון עירק בתחילת אוגוסט, ביצעו כוחות חיל האוויר האמריקני למעלה מ-120 מתקפות.

במהלך הלילה הודיעו נשיא ארה"ב ברק אובמה וראש ממשלת בריטניה דיוויד קמרון כי יקימו קואליציה נגד ארגון המדינה האסלאמית. התכנון של שני המנהיגים הוא ליצור התאחדות צבאית ופוליטית שתכלול גם מדינות מפתח במזרח התיכון, שבכוחן להרוס את תשתיות הארגון בצפון עירק.