צפו: מטס הזיכרון הסתיים בהתרסקות

מטוס מסוג "מיג", שהמריא בשמי לוב לטובת מטס זיכרון לטייס שהתרסק בסוף השבוע – זכה לאותו גורל והתרסק היישר אל תוך שכונת מגורים. על פי ההערכות שני המטוסים התרסקו בשל אותה תקלה טכנית במערכות המטוס

טרגדיה אירונית בלוב: מטוס צבאי התרסק אתמול (שלישי) בלב שכונת מגורים, במהלך מטס הוקרה לזכרו של טייס הצבא המקומי, שהתרסק עם מטוסו בשבוע שעבר. על פי הדיווחים, שלושה בני אדם נהרגו בתקרית ותשעה נוספים נפצעו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בסרטון המתעד את ההתרסקות בעיר טוברוק, ניתן לראות כיצד מטוס הקרב מסוג "מיג" צונח במהירות כשחלקו הקדמי נוגע ראשון בקרקע - ונוחת ישירות בתוך מתחם בנייני מגורים רבי קומות. עדי ראייה סיפרו כי רגע לפני ההתרסקות הבחינו בעשן עולה מאחד המנועים.

הסיבה להתרסקות עדיין נבדקת, אך גורמי ביטחון במדינה טוענים כי הגורם לתאונה הקטלנית הוא תקלה במערכת ההידראולית של המטוס. אותה תקלה שגרמה להתרסקות המטוס בסוף השבוע . מדובר במטוס ששייך לכוחותיו של הגנרל לשעבר חאליפה האפטר. למרות טענת גורמי הביטחון, מורדים לוביים עומדים על כך שהם אלה שגרמו להפלת המטוס.

מטוס הקרב שהתרסק אתמול יצא לטיסה בשמי העיר טוברוק לזכרו של הטייס שהתרסק בשעה שעשה את דרכו לעיר בנגאזי. על פי הדיווחים, הטייס שב מגיחה בעיר דארנה, שם תקף מיליציות חמושות המתנגדות לשלטון הלובי.