אחרי מבצע "צוק איתן": שיא בתמיכה בחמאס

סקר שנערך בעזה וביהודה ושומרון מעלה כי בתום 50 ימי לחימה – התמיכה בחמאס בקרב הפלסטינים גבוהה מאי פעם. על פי הסקר, יותר ממחצית מהפלסטינים תומכים במאבק מזוין, ולו הבחירות היו נערכות היום – הנייה היה מביס את אבו מאזן עם 61% תמיכה

אחרי המבצע: שיא בתמיכה בחמאס (רויטרס)

תמונת הניצחון של חמאס? סקר שערך מכון פלסטיני, בראשות ד"ר חליל שקאקי, מעלה כי לו היו נערכות היום בחירות למוסדות הרשות הפלסטינית, היה זוכה חמאס בניצחון מוחץ על פני פת"ח.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מהסקר, שנערך בקרב יותר מאלף פלסטינים ברצועת עזה ובגדה המערבית, עולה כי בבחירות למועצה הפלסטינית המחוקקת היה זוכה חמאס ל-48% תמיכה, לעומת 29% בלבד לפת"ח ו-19% למפלגות אחרות. עוד עולה מהסקר כי הפלסטינים חלוקים בנוגע לפתרון שתי המדינות: 50% מתנגדים לו, אל מול 49% שתומכים.

הנייה מביס את אבו מאזן (AP)

53% מהנשאלים אמרו כי הם תומכים במאבק מזוין, לעומת 20% בלבד שאמרו כי אמצעים לא אלימים הם הדרך הטובה ביותר לקדם הקמת מדינה פלסטינית.

עוד עולה מהסקר כי בבחירות לראשות הרשות הפלסטינית, זוכה מנהיג חמאס איסמעיל הנייה ליתרון גדול על פני היו"ר הנוכחי אבו מאזן. הנייה מקבל 48% תמיכה, לעומת 29% למרוואן ברגותי ו-19% בלבד לאבו מאזן. לו היו מתמודדים הנייה ואבו מאזן בלבד, הפער בין השניים היה גדל עוד יותר: 61% להנייה, לעומת 32% לאבו מאזן.