לוב: חמושים השתלטו על שגרירות האמריקנית וקפצו לבריכה

חמושי מיליציית "פג'ה" בלוב העלו לרשת סרטון שבו הם נראים קופצים ומשתעשעים בבריכה במתחם ששימש כשגרירות ארה"ב בטריפולי בעבר. רק לפני שבוע השתלטו חמושי המיליציה על שדה התעופה הבינלאומי במדינה

על רקע החשש במערב מדאעש ומארגוני טרור אסלאמיסטים הדומים לו, מדווחת היום (ראשון) רשת אל-ערבייה, כי חמושים השתלטו בשעות הצהריים על מתחם השגרירות האמריקנית לשעבר בלוב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בסרטון שפרסמו החמושים זמן קצר לאחר מכן באינטרנט, הם נראים כשהם מתענגים על המתחם שהשאירו האמריקנים במקום - אחדים מהם מזנקים לבריכה, אחרים נראים כשהם מריעים וחוגגים את "ההישג".   

חברי המיליציה, המכונה "פג'ה", תיעדו עצמם פורצים לבניין השגרירות בטריפולי, שבתקופה האחרונה נותר ריק מדיפלומטים. לדבריהם, ההשתלטות על המבנה האמריקני נועדה "לשמור על בטחון ושלום המבנה".

רק לפני מספר ימים פלשו חברי המיליציה לשדה התעופה הבינלאומי בטריפולי, לאחר ימים ארוכים של עימותים עם כוחות הצבא במדינה.

בספטמבר 2012 פרצו חמושים לקונסוליה האמריקנית בעיר בנגאזי שבלוב. במתקפה נרצחו השגריר האמריקני כריסטופר סטיבנס ושלושה דיפלומטים אמריקנים נוספים. שני אזרחים אמריקנים נוספים ושבעה שוטרים מקומיים נפצעו במתקפה.

בכירים אמריקנים טענו כי המתקפה על הקונסוליה הייתה של גורמי טרור המזוהים עם ארגון אל-קאעידה, שביצעו אותה במלאת 11 שנים לפיגועים במגדלי התאומים.