דאעש ערפו את ראשו של חייל לבנוני, חבריו מתחננים על חייהם

לא עוצרים: פעילי הארגון הג'יהאדיסטי הקיצוני "המדינה האסלאמית" ממשיכים במעשי הזוועה. סרטון שפורסם ברשתות החברתיות מתעד כמה מהם כשהם עורפים את ראשו של חייל לבנוני. תיעוד אחר מראה תשעה חיילים נוספים מתחננים על חייהם

מעשי הזוועה נמשכים. דאעש (AP)

חמושים המשתייכים לארגון הטרור הג'יהאדיסטי דאעש ("המדינה האסלאמית") ערפו את ראשו של חייל לבנוני שנפל בשבי יחד עם 18 מחבריו בחודש שעבר, עת נכבשה העיירה ערסאל שבגבול סוריה. היום (שבת) פורסם סרטון המתעד את מעשה הזוועה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

החייל הלבנוני, שזוהה כעלי אל-סעיד, השתייך לזרם הסוני באסלאם והתגורר בצפון לבנון. בסרטון הוא נראה כשעיניו מכוסות בסרט וידיו קשורות מאחורי גבו, כשהוא מנסה להתנגד ובועט בקרקע כשמסביבו מודיעים החמושים כי הוא עומד להיות מוצא להורג. לאחר מכן נראה אחד מהם כשהוא עורף את ראשו.

שעות ספורות לאחר מכן פרסם הארגון הקיצוני וידאו מזעזע נוסף שמראה תשעה חיילים שמתחננים על חייהם ודוחקים בבני משפחותיהם לצאת לרחובות ולדרוש את שחרורם של אסירים אסלאמיסטיים ולא - גורלם יהיה זהה לזה של אל-סעיד.

אתמול פורסם תיעוד נוסף של הארגון, תחת הכותרת "מסר לארצות הברית". התיעוד פורסם רק שעות לאחר תיעוד "צעדת המוות הסורית", שבו נראית הוצאה להורג של כ-250 חיילים סורים במדבר.

בסרטון שפרסם הארגון הקיצוני ניתן לראות עריפת ראש לכאורה של חייל כורדי שנחטף על ידי הארגון. בסרטון, בן שש דקות, נראה החייל כורע ברך מחוץ למסגד בעיר מוסול - ואז ראשו נערף על ידי הלוחמים. בדאעש מזהירים שאם ארצות הברית תמשיך במדיניות התמיכה בכורדים - עריפת הראשים תימשך.