תחת אש: 30 פקחי או"ם חולצו בגולן הסורי

גורמים באו"ם צוטטו בסוכנות הידיעות רויטרס באמרם כי עשרות משקיפים פיליפינים חולצו מידי חמושים שהחזיקו בהם בגולן הסורי. עשרות עדיין בשבי. מוקדם יותר דווח כי עשרות חיילי או"ם נמלטים מסוריה לישראל

כ-30 חיילים פיליפינים המהווים פקחים מטעם האו"ם חולצו תחת אש לאחר שהוחזקו בגולן הסורי על ידי חמושים. כך דיווחו גורמים באו"ם שצוטטו בסוכנות הידיעות רויטרס. מוקדם יותר דווח כי עשרות חיילי או"ם נמלטים מסוריה לישראל בעקבות הקרבות הבלתי פוסקים באזור קוניטרה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

השבוע דווח בכלי תקשורת ערבים כי הארגון הסוני הקיצוני "ג'בהת אל-נוסרה" - המוביל את הלחימה בכוחות אסד באזור מעבר קוניטרה - חטף 43 מאנשי כוחות אונדו"ף של האו"ם, האחראים על שמירת הביטחון באזור.

מהדיווחים בנושא לא ברור מתי נלקחו אנשי האו"ם בשבי. יום קודם לכן דווח כי הארגון, המסונף לאל-קאעידה, השתלט על צדו הסורי של מעבר קוניטרה, שהייתה למעשה הנקודה האחרונה לאורך הגבול שנותרה בידי כוחות של אסד.

(קבוצת תקשורת צפון)

על פי הדיווח, פתחו כוחות המורדים בירי ארטילריה ופגזים לעבר כוחותיו של אסד בקוניטרה ואף הצליחו להשתלט על צדו הסורי של מעבר הגבול, המשרת לרוב את כוחות האו"ם באזור. גורמים בארגוני המורדים טענו כי תפסו את השליטה בעיירה, אולם באו"ם טענו כי הם אינם יכולים לאשר שמעבר הגבול ושטח העיירה אכן נפלו בידיהם.

מוקדם יותר ביום דיווחו כלי תקשורת בשפה הערבית כי מטוסים מצבאו של נשיא סוריה בשאר אסד תקפו במהלך הלילה מספר מוקדים הנשלטים על ידי כוחות המורדים בסוריה סמוך לגבול ישראל. ההתקפה מצד צבאו של הנשיא אסד בוצעה ככל הנראה כמתקפת נגד בעקבות עליית המדרגה בקרבות בינם לכוחות המורדים סמוך לגבול.