סעודיה: "אחרינו - דאעש יעברו למערב"

מלך ערב הסעודית עבדאללה הזהיר כי אם לא תינקט פעולה בינלאומית דחופה נגד דאעש - הארגון יתקוף את אירופה, ומיד לאחר מכן את אמריקה. "חוסר פעולה לא מתקבל על הדעת", אמר עבדאללה

מלך ערב הסעודית עבדאללה הזהיר כי המערב יהיה המטרה הבאה של ארגוני הג'יהאד העולמי ובראשם דאעש, הפועל בסוריה ובעירק. "אם נתעלם מהם, אני בטוח שהם יגיעו לאירופה תוך חודש, ותוך חודשיים לאמריקה", אמר עבדאללה לרשת הטלוויזיה "אל ערביה".

לדברי המלך, "לטרור אין גבולות והוא עלול להשפיע גם על מדינות מחוץ למזרח התיכון. חוסר פעולה נגד דאעש הוא לא מתקבל על הדעת מול האכזריות של מעשיהם. הם עורפים ראשים ונותנים אותם לילדים כדי שיציגו ברחובות". הוא קרא לממשלות העולם להילחם בטרור "בכוח, בשיקול דעת ובמהירות הנדרשת".

מזכיר המדינה האמריקני, ג'ון קרי, קרא גם הוא הלילה להתערבות עולמית בנעשה בסוריה ועירק וטען כי יש לעצור את "תפיסת העולם הרצחנית" של לוחמי הארגון.

דבריו של קרי מגיעים שבוע לפני התכנסות מנהיגי מדינות ברית נאט"ו, שצפויים לדון בין היתר בהתפתחויות האחרונות במזרח התיכון. "ארצות הברית תגייס תמיכה גלובלית על מנת ליצור קואליציה רחבה כמה שניתן", כתב קרי במאמר שפורסם בעיתון "ניו יורק טיימס".

מזכיר המדינה קרי הוסיף כי בשבוע הבא ייפגש שר ההגנה האמריקני, צ'אק הייגל, עם מקביליו האירופים במסגרת פסגת נאט"ו, במטרה לבחון דרכי פעולה באזור סוריה ועירק.

לאחר ועידת נאט"ו צפוי הייגל להגיע לביקור במזרח התיכון, שם ייפגש עם מנהיגי המדינות המאוימות ביותר על ידי פעילי הארגון.