סיני: 4 הואשמו בריגול לישראל וראשם נכרת

תופעת עריפת הראשים, שהפכה לאחד מסימני ההיכר של ארגון דאעש שמטיל אימה על המזרח התיכון, מגיעה גם לסיני: ארבעה גברים הואשמו שהעבירו למוסד הישראלי מידע שהביא לחיסולי פעילי טרור אסלאמי בשטח סיני. אנשי הארגון סוני קיצוני כרתו את ראשיהם של הנאשמים מול מצלמת וידאו

חצי האי סיני, שדה קרב נגד הטרור (רויטרס)

עריפת ראשים גם בסיני: ארגון טרור סוני בסיני לקח היום (חמישי) אחריות על כריתת ראשיהם של ארבעה אזרחים מצרים שהואשמו בסיוע לישראל. הפעילים טענו כי הארבעה מסרו מידע מודיעיני לחיל האוויר, שחיסל שלושה מלוחמי הארגון. על פי הדיווח במצרים, ארבע הגופות חסרות הראש שנמצאו בחצי האי הן הראשונות שעברו סוג כזה של התעללות בידי ארגוני הטרור שפועלים בסיני, או הפעם הראשונה שאירוע שכזה מתפרסם במצרים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ארגוני הביטחון המצרים טענו שהגברים שנרצחו נחטפו על ידי חמושים כשנסעו סמוך לעיר שיח סוויד, מרחק של קילומטרים ספורים מרצועת עזה. ארגון אנסאר בית אל מקדיס פרסם סרטון וידאו, שמופץ באתרי הג'יהאד האיסלאמי הסוני, ובו רעולי פנים הטוענים שארבעת הגברים "ריגלו לטובת סוכנות המוסד הישראלית".

בווידאו נראו החמושים עם מסיכות שחורות לראשיהם, כשלרגליהם אחד הגברים שנרצחו על ברכיו. אחד החמושים הקריא הודעה ואחרי דקה כרת את הראשים של ארבעת הגברים. הוידאו מזכיר את הסרטונים שמפרסמת תנועת דאעש במהלך החודשים האחרונים, ומדאיג מאוד את כוחות הביטחון בחצי האי.

אנשי דאע"ש

עריפת ראשים - תופעה מתפשטת במזרח התיכון

ארגוני הביטחון במצרים טענו שאין קשר ישיר בין ארגוני הטרור הפועלים בסיני לאלו הפועלים בסוריה ועירק, אך הם שותפים לדעות הקיצוניות וגם למעשים המחרידים שניתן לראות בשנים האחרונות ברחבי המזרח התיכון - מלוב ועד עירק.

ארבעת הגברים שנרצחו הודו, על פי הפרסומים, שישבו בבתי סוהר בישראל באשמת הברחות, והם גם הודו שקיבלו תמיכה כלכלית מהמוסד בתמורה למידע. המתקפה הישראלית שהזכירו אנשי הארגון היא מתקפה אווירית שבוצעה ב-23 ביולי בצפון סיני. מצרים הדגישה לאחר המתקפה שאף כלי טייס ישראלי לא פעל בשטח מצרים ולא עבר את הגבול.

מאז עלייתו של עבדל פתח א-סיסי לשלטון במצרים, ביולי 2013, המערכה נגד ארגוני הטרור בסיני הפכה נחושה יותר. גם ארגוני הטרור עורכים כמעט מידי שבוע מתקפות על מתקני הצבא או המשטרה המצרית בחצי האי.