מחמוד א-זהאר: "ממשלת שמאל תהיה אסון לפלסטינים"

בכיר חמאס, שביתו הופצץ על ידי ישראל בקיץ האחרון, טען כי אם יחול מהפך פוליטי ישראל "תגרור את אבו מאזן" לשיחות שייארכו זמן רב, במסגרתן יורחבו ההתנחלויות. לדבריו, "מה שמעניין אותנו הוא מי יהיה האויב שלנו במלחמה הבאה"

א-זהאר, ארכיון (רויטרס)

גם בחמאס סופרים לאחור לבחירות - בחשש: מחמוד א-זהאר, בכיר בארגון הטרור, התייחס אמש (ראשון) לבחירות המתקרבות והביע דאגה דווקא מהחלפת השלטון. "השמאל יגרור את אבו מאזן למשא ומתן לשם משא ומתן שיימשך 500 שנה", הדגיש הבכיר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"מה שמעניין אותנו הוא מי יהיה האויב שלנו במלחמה הבאה", הוסיף. "ממשלת שמאל היא אסון לפלסטינים לא פחות מנתניהו - בזמן שהם יגררו למשא ומתן ההתנחלויות יורחבו והגדה תחוסל".

הבכיר, שביתו הותקף במהלך מבצע "צוק איתן", הוסיף כי לחמאס "יש קשרים טובים עם אירן ותמיד נפעל לשמר את היחסים האלו". א-זהאר הוסיף כי בניגוד למדינות אחרות, "אירן נותנת ולא מבקשת דבר בתמורה".

קורא להחלטות ולא לשיחות. עריקאת (חדשות 2)

לעומתו, בכיר הרשות סאיב עריקאת הביע תקווה כי הממשלה החדשה תפעל לחידוש השיחות: המתווך של הרשות הפלסטינית עם ישראל אמר כי "עמדת הרשות ידועה - היא תומכת בשלום. אנחנו מקווים שתהיה ממשלה שתוכל לעשות שלום".

בריאיון לרדיו "קול פלסטין" אמר עריקאת כי הרשות דורשת נסיגה צבאית מלאה מהשטחים, לצד החזרת מזרח ירושלים וקביעת קווי גבול על סמך קווי 1967. "אנחנו לא צריכים עוד שיחות, אלא החלטות, כל ישראלי יודע שלא יהיה פתרון קבע בלי מזרח ירושלים כבירת הרשות הפלסטינית".