תיעוד: המורדים כובשים את קוניטרה

מאז שעות הבוקר לוחמים כוחות אסד והמורדים באזור העיר קוניטרה שברמת הגולן, כחלק מהמאבק על מעבר הגבול היחיד שנותר בידי משטרו של נשיא סוריה. תמונות ראשונות מזירת הלחימה ממחישות את התקדמות המורדים, שהשתלטו על מרבית חלקי העיר

הפלג הסורי של אל קעידה, "אל-נוסרה", הודיע היום (רביעי) כי השתלט על מעבר הגבול בין ישראל לסוריה באזור העיר קוניטרה, לאחר קרבות עזים שהתנהלו באזור במהלך כל שעות היום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בתיעוד ראשון המגיע מזירת הלחימה ניתן לראות את כוחות המורדים נעים ברחובות קוניטרה, כחלק מהתקדמותם לכיבוש העיר. מוקדם יותר נשבעו הלוחמים לשחרר את השטח מכוחות הנאמנים לנשיא בשאר אסד.

הדי פיצוצים נשמעו ברחבי רמת הגולן בשל חילופי אש כבדים בין כוחותיו של נשיא סוריה באשר אסד לבין המורדים. כתוצאה מהלחימה, זלגו מספר פצצות מרגמה לשטח הישראלי וגרמו לנזק קל. תושבים ואזרחים התבקשו להתפנות מאזור אביטל מחשש לזליגה נוספת.

במסגרת הלחימה המתרכזת סמוך לגבול עם ישראל, תקפו המורדים את מעבר קוניטרה המשמש לתנועה של כוחות וארגונים בינלאומיים. המורדים פתחו בירי ארטילריה ופגזים לצידו הסורי של המעבר, דבר שהביא לזליגה של שלוש פצצות מרגמה שהתפוצצו במטעים הסמוכים לגבול בשטח ישראל. כלי רכב חקלאי ניזוק כתוצאה מהירי, ובצה"ל לא מגיבים בשלב זה. כביש 98 נחסם לתנועה מצומת בראון ועד אלוני הבשן.

זירת הלחימה מן הצד הישראלי (חדשות 2)

קוניטרה היא נקודת השליטה האחרונה שנותרה בידיו של נשיא סוריה לאורך הגבול עם ישראל ברמת הגולן לאחר ששאר המרחב כבר נתפס בידי ארגוני המורדים השונים. בעקבות הלחימה באזור, הנחה צה"ל את החקלאים העובדים בסמוך לגבול לעזוב את השטח, זאת מחשש לזליגה נוספת של פצצות מרגמה וירי רקטות לשטח ישראל. מבחינת החקלאים, שנמצאים כעת בשיאה של עונת קטיף התפוחים, הדבר מעלה חשש מנזק כלכלי שעלול להפוך למשמעותי אם הגזרה תתחמם ולא יוכלו לשוב לעבודתם.