חמאס: מוחמד דף החליט על הפסקת האש

מבחינת חמאס, ראש הזרוע הצבאית שישראל ניסתה לחסלו ולא ברור גורלו, חי וקיים, והוא היה זה שקיבל את ההחלטה על הפסקת האש. בכיר חמאס א-זהאר יצא מהבונקר ואמר: "נבנה נמל ושדה תעופה". מנהיג הג'יהאד: "נשחרר את פלסטין"‎

הזרוע הצבאית של חמאס בעזה טוענת הלילה (שלישי) כי מוחמד דף, ראש הזרוע הצבאית של הארגון, שביתו ברצועה הותקף על ידי צה"ל בשבוע שעבר, הוא זה שהורה לפעילי הארגון לנצור הערב את האש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ראש הזרוע הצבאית של חמאס דף אכן היה היעד להפצצת הבית בעזה לפני כשבוע. עדיין לא ברור לחלוטין אם דף עצמו נפגע בתקיפה, אך הפלסטינים טוענים כי הוא חי. לעומת זאת, אשתו ובנו של דף נהרגו בתקיפת חיל האוויר.

הורה לנצור את האש? מוחמד דף (חדשות 2)

חולמים על נמל

עם כניסת הפסקת האש לתוקף הערב ב-19:00 החלו בחמאס לחגוג עם תושבי עזה את מה שהם מגדירים כניצחון על ישראל. מנהיגי הארגון יצאו מהבונקרים בהם הסתתרו 50 יום ויצאו לרחובות.

מחמוד א-זהאר, בכיר בהנהגה המדינית של חמאס, היה בין החוגגים ונשא נאום ניצחון. "נבנה נמל ימי, ומי שיתקוף את הנמל שלנו, נתקוף את הנמל שלו", הבטיח. "בהחלטה פלסטינית כוללת נבנה את נמל התעופה שלנו, ומי שיתקוף את נמל התעופה שלנו נתקוף פעם נוספת את נמלי התעופה שלו".

"נבנה נמל". א-זהאר, הערב (רויטרס)

החגיגות בעזה, הערב (רויטרס)

רמדאן עבדאללה שלח, מנהיג הג'יהאד האסלאמי נשא גם הוא נאום ניצחון עם כניסתה של הפסקת האש לתוקף. "המלחמה הזאת מניחה את היסודות לאם כל המלחמות", אמר שלח. "ההתנגדות השיגה ניצחון, ותעשה זאת עד לשחרור פלסטין כולה".

הפסקת האש הגיעה על רקע המתיחות הגוברת בין הנהגת חמאס בעזה לבין הנהגת חמאס בקטאר. הנייה ואבו מרזוק, המשתייכים להנהגה העזתית, הוציאו הודעה על הפסקת האש בניגוד לעמדתו של חאלד משעל, יושב ראש הלשכה המדינית של חמאס השוהה בקטאר. בכך הם לא הותירו למשעל ברירה.