הפסקת אש: בכירי חמאס יצאו מהבונקרים בעזה‎

זו עשויה להיות הוכחה לכך שהפעם חמאס באמת מתכוון לנצור את האש לזמן רב: בכירי הארגון מיהרו הערב לצאת מהבונקרים שבהם הסתתרו בכל ימי המבצע מחשש שישראל תתנקש בחייהם. הם הצטרפו לאלפי החוגגים בעזה‎

בכירי חמאס מוציאים את הראש: זמן קצר לאחר כניסתה של הפסקת האש בין ישראל לחמאס לתוקף, יצאו הערב (שלישי) בכירים בארגון חמאס מהבונקרים שבהם הסתתרו במהלך מבצע "צוק איתן", ביניהם גם מחמוד א-זהאר, חבר ההנהגה המדינית של חמאס בעזה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הבכירים יצאו במכוניותיהם כדי להשתתף בחגיגות השמחה שהחלו הערב ברצועה. הם נופפו לשלום אל עבר העוברים והשבים וזכו למחיאות כפיים. גם דוברי הארגון, סאמי אבו זוהרי ופאוזי ברהום, שהופיעו פעמים רבות במהלך המבצע מול המצלמות אך הקפידו לעשות זאת ממתחם בית החולים ברצועה, השתתפו בחגיגות ברחובות.

איסמעיל הנייה, שעדיין לא יצא ממקום מסתורו, הודה בטוויטר לקטאר ולטורקיה על הסיוע בהשגת ההסכם, זאת למרות העובדה ששתי המדינות לא היו צד בהסדרה. הנייה עשה זאת ככל הנראה משום שהוא מעוניין בכסף מקטאר.

פאוזי ברהום חוגג בעזה, הערב (רויטרס)

אלפים מתושבי עזה יצאו לרחובות מיד עם כניסתה לתוקף של הפסקת האש כדי לחגוג את השקט ששב לאזורם. המשתתפים בחגיגות הספונטניות החלו לירות באוויר וקראו קריאות שמחה. קריאות השמחה בקעו גם מרמקולים במסגדים.

בזמן שבעזה יצאו לחגוג, ביישובי הדרום המשיכו לשמוע אזעקות, כתוצאה מירי שנמשך מכיוונה של הרצועה לעבר ישראל גם בחצי השעה שלאחר השעה שבע בערב, מועד כניסת הפסקת האש לתוקף. בין היתר נשמעו אזעקות בכרם שלום, כפר עזה, סעד, בארי, יד מרדכי ונתיב העשרה. מהשעה חצות אמש ועד הירי האחרון עם כניסת הפסקת האש לתוקף בוצעו 182 שיגורים מעזה לעבר ישראל.

הפסקת האש הגיעה על רקע המתיחות הגוברת בין הנהגת חמאס בעזה לבין הנהגת חמאס בקטאר. הנייה ואבו מרזוק, המשתייכים להנהגה העזתית, הוציאו הודעה על הפסקת האש בניגוד לעמדתו של חאלד משעל, יושב ראש הלשכה המדינית של חמאס השוהה בקטאר. בכך הם לא הותירו למשעל ברירה.