פחד ברצועה: הסגירה את בעלה לחמאס

הוצאתם להורג של 18 חשודים בשיתוף פעולה עם ישראל בסוף השבוע האחרון מעוררת חשדנות רבה ברצועת עזה. מקור במנגנוני הביטחון של חמאס סיפר לכלי תקשורת פלסטינים כי ביומיים האחרונים הוסגרו או הסגירו עצמם 13 חשודים בשיתוף פעולה – בהם גם אנשים שהועברו לידי חמאס על ידי קרובי משפחותיהם

הוצאה להורג בעזה

בסוף השבוע האחרון דווח בהרחבה על מבצע ברוטלי של חמאס ברצועת עזה, במהלכו הוצאו להורג ללא משפט 18 חשודים בשיתוף פעולה עם ישראל. הלילה (שני) סיפר מקור במנגנוני הביטחון של חמאס לאתר "פלסטין היום" כי מאז ההרג ההמוני, 13 חשודים נוספים הוסגרו או הסגירו את עצמם. לדבריו, בחלק מהמקרים מדובר היה בבני משפחה שהסגירו את קרוביהם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אחד המקרים שתואר בדיווח הוא של תושבת עזה שהחלה לחשוד בבעלה כי הוא משתף פעולה עם ישראל לאחר שהחל "להתנהג מוזר". לדבריה, לאחר שחשדה התעורר היא אף שמעה אותו משוחח עם קצין מודיעין ישראלי.

"דיברתי איתו וביקשתי ממנו להסגיר את עצמו", סיפרה. "נאבקתי בו, למרות שאני אוהבת אותו ולמרות שיש לנו שני ילדים, ואמרתי לו שאם לא יסגיר את עצמו - אנחנו נתגרש". לדבריה, ההוצאה ההמונית להורג בסוף השבוע שכנעה את הבעל כי עליו להתוודות.

"בחמאס הבטיחו לסייע לי"

"יצרתי קשר עם מנגנוני הביטחון ואמרתי להם שבעלי החליט לחזור בתשובה ולהפסיק לשתף פעולה", סיפרה האישה. לדבריה, בעקבות הדיווח הגיעו כמה מאנשי ביטחון של חמאס לביתם וחקרו את בעלה במשך מספר שעות. "הם הבטיחו לי לסייע ולשמור על חשאיות", אמרה. לדבריה, לאחר שהודה בפניהם, הם עזבו את המקום.

חיסול פומבי של חשוד בעזה

על פי הדיווח של מקור במנגנוני הביטחון, כל 13 האנשים שהוסגרו או הסגירו את עצמם בימים האחרונים נחקרו, מסרו את הודאתם ולאחר מכן שוחררו.

אביו של חשוד נוסף בשיתוף פעולה עם ישראל סיפר כי גילה שבנו התקשר לקצין בשב"כ לפני כשבועיים. כשגילה זאת הוא הכה את בנו וכלא אותו בחדרו על מנת שלא יוכל ליצור קשר באמצעות הטלפון הסלולרי שלו. בעקבות הכרזת חמאס על מבצע לתפיסת סוכנים, הוציא האב את בנו מהחדר וביחד עם אשתו ובתו הסגירו אותו.

ביום שישי האחרון הוציא חמאס להורג 18 פלסטינים שנחשדו בשיתוף פעולה עם ישראל. על פי הדיווח, שציטט מקורות ביטחון ברצועת עזה,11 פעילים שנחשדו בשיתוף פעולה עם ישראל הוצאו להורג בבניין הדרכונים במערב העיר עזה. שעות לאחר מכן דווח כי שבעה חשודים נוספים הוצאו להורג סמוך למסגד אל עומרי בעיר.