מומחים סבורים: תיעוד הוצאתו להורג של העיתונאי האמריקני - בוים

מומחים שצפו בסרטון הווידאו המתעד לכאורה את הוצאתו להורג של העיתונאי האמריקני ג'יימס פולי בידי לוחם ארגון דאעש, סבורים כי מהתיעוד עולות שלוש תהיות המטילות ספק באמינותו. לטענתם העיתונאי לא נרצח מול המצלמות, ומעלים את האפשרות כי כלל לא הוצא להורג

הרוצח בשחור מעל פולי

האם הסרטון האלים שזעזע את העולם בוים? מומחים מטילים ספק באמינות תיעוד הוצאתו להורג של העיתונאי האמריקני ג'יימס פולי בידי לוחם דאעש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

בתיעוד, שפרסם הארגון בשבוע שעבר, נראה פולי כשהוא כורע כפות על ברכיו לצד לוחם דאעש רעול פנים האוחז בסכין. השניים נושאים דברים קצרים בגנות הפעילות האמריקנית נגד כוחות הארגון באזור, ובסיומם מיטשטשת התמונה באופן מכוון. מבעד לאפקט ניתן עדיין להבחין בלוחם כשהוא אוחז בראשו של פולי ומעביר את הסכין מספר פעמים על גרונו.


מומחים שצפו בתיעוד טוענים כי הם נתקלו בשלוש תהיות עיקריות העולות ממנו. הממצא הבעייתי הראשון שאליו התייחסו, נוגע לאלמנט הדם שנעדר מהתיעוד לחלוטין. לטענתם המומחים גם מבעד לתמונה המטושטשת היה ניתן להבחין בקילוחים האדומים שאמורים היו לפרוץ מכלי הדם הגדולים החולשים לאורך הגרון.

סוגיה תמוהה נוספת מתייחסת לפס הקול של התיעוד, כשרגע לפני ההוצאה להורג ניתן להבחין בצליל "בליפ", שעשוי לרמז כי הלוחם נדרש לבצע הקלטה חוזרת של חלק מדבריו.

ההתייחסות השלישית, שמשפיעה על אמינות הסרטון לכל אורכו, נוגעת להלך רוחו של פולי – שנראה יחסית רגוע ושלו, וכלל אינו עושה רושם כי הוא אכן נסער מכך שבעוד שניות ספורות יוצא להורג.

בהתחשב באלה, סבורים המומחים כי הוצאתו להורג של פולי – אם אכן התרחשה – לא בוצעה מול המצלמה, וכי התיעוד הינו למעשה תיעוד מבוים שנועד להעצים את החשש ואת האימה מפני ארגון דאעש ולוחמיו.