דיווח בסוריה: מטוסי קרב נפלו לידי דעאש

סוכנויות הידיעות מדווחות על השתלטות של הארגון הקיצוני דאעש על בסיס חיל האוויר הסורי טאבקה. על פי הדיווחים, בשדה התעופה שוכנים מטוסי קרב, מסוקים וטנקים. בתוך כך, שרי החוץ הערביים החליטו: "קיים צורך לעבוד ברצינות כדי לשמור על היציבות במדינות ערב"

לוחמי ארגון הטרור האסלאמיסטי דאעש השתלטו היום (שני) על בסיס חיל האוויר הסורי טאבקה השוכן בצפון מזרח המדינה - כך דווח בסוכנויות הידיעות. לאחר מספר ניסיונות כושלים לפרוץ את המתקן בימים האחרונים, הצליחו אנשי ארגון הטרור להסתער על הבסיס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

שדה התעופה הוא מקום מושבם של מספר מטוסי קרב, מסוקים, טנקים, ארטילריה ותחמושת, והוא ממוקם במרחק של כ-45 קילומטרים ממעוזם של המוסלמים הקיצוניים בעיר ראקה.

הקרב על שדה התעופה, שהחל על פי הדיווחים ביום שלישי בשבוע שעבר, הביא למותם של יותר מ-340 מחבלים מארגון דאעש ולפציעה של עוד מאות. על פי אותם דיווחים, יותר מ-170 חיילים מטעם ממשלת סוריה נהרגו רק אתמול ועוד כ-150 ככל הנראה נשבו בידי דאעש.

אתמול נועדו שרי חוץ ערביים בסעודיה כדי לדון בהתחזקות דאעש. סוכנות הידיעות הסעודית דיווחה כי בשיחות - שהתקיימו בדלתיים סגורות - השתתפו שרי החוץ של מצרים, סעודיה, איחוד האמירויות וקטאר, כמו גם היועץ לשר החוץ של ירדן.

"שרי החוץ הסכימו בפגישתם כי ישנו צורך לעבוד ברצינות כדי להתמודד עם משברים ואתגרים אלו כדי לשמור על הביטחון והיציבות במדינות ערב", דווח בסוכנות הידיעות המקומית של סעודיה.