נשיא מצרים: פועלים להקמת מדינה פלסטינית

א-סיסי הסביר במפגש עם עיתונאים מצריים כי המאמצים של ארצו להביא להסדר בין ישראל לחמאס, נועדו כדי לאפשר הקמת מדינה פלסטינית על פי קווי 48'. נשיא מצרים התייחס גם לסוגיית המעברים ואמר כי "לא יהסס לפתוח את מעבר רפיח"

"לא נהסס לענות על דרישות האחים בעזה", א- (רויטרס)

על רקע הדיווחים כי גורמים בקהיר פועלים כדי להחזיר את ישראל וחמאס אל שולחן המשא ומתן, מבהיר היום (ראשון) נשיא מצרים את המטרה העומדת מאחורי המאמצים המצריים - הקמת מדינה פלסטינית, שבירתה היא ירושלים המזרחית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בפגישה שערך עם בכירי כלי תקשורת מקומיים במצרים, הדגיש גנרל פתח א-סיסי כי מצרים לא תחדל מלתמוך בסוגיה הפלסטינית. הנשיא הוסיף כי דרישתו היא שהמחיר ששילמו בני העם הפלסטיני בעזה יהיה פיקדון לפתרון הסוגיה הפלסטינית בכללותה, או פתרון קבע.

בהמשך דבריו הבהיר א-סיסי כי מצרים מנסה כעת לנצל את האירועים בעזה על מנת לפתור את הבעיה הפלסטינית והדגיש כי "מצרים לא תהסס לענות על הדרישות ההומניטאריות של האחים בעזה באמצעות מעבר רפיח".

המשלחת הפלסטנית לקהיר (חדשות 2)

"הפסקת אש בלתי מוגבלת לטובת הסדר מלא"

לצד הדברים הללו, הדגיש נשיא מצרים כי נושא המעברים תלוי בצרכים הביטחוניים של ארצו, והביע התנגדות נחרצת לניסיון לקשור את הבעיות ההומניטריות בעזה לסוגיית מעבר רפיח.

אתמול קרא משרד החוץ המצרי קרא לשני הצדדים להסכים להפסקת אש בלתי מוגבלת בזמן, ולחדש את המשא ומתן לטובת הסדר מלא. במקביל פועלות גם מדינות האיחוד האירופי וארצות הברית, למען העברת החלטה במועצת הביטחון של האו"ם במטרה לסיים באופן מידי את הלחימה בעזה.

את ההצעה המערבית מובילות בריטניה, גרמניה, צרפת וארה"ב, ובמרכזה עומדות מספר סוגיות: פתיחת המעברים לרצועת עזה, העברת השליטה על המעברים לכוח בינלאומי, העברת השליטה בעזה לידי הרשות הפלסטינית וחזרה למשא ומתן בין ישראל לבין הרשות על בסיס קווי 67'.