אחרי עירק וסוריה: דאעש מתקדמים לעבר טורקיה

ה"גרדיאן" הבריטי מדווח כי לוחמי ארגון הטרור דאעש השתלטו על אזורים בצפון-מערב סוריה, הקרובים מאוד לגבול עם טורקיה. המטרה: לאפשר כניסה של לוחמים רבים לשטח סוריה דרך מעבר הגבול. תושבים בעיר סורית הסמוכה לגבול הטורקי דיווחו: "אנחנו רואים את לוחמי דאעש מהבתים שלנו"

קרובים מאוד לטורקיה. לוחמי דאעש (רויטרס)

ד"ש מדאעש לארדואן? לוחמי ארגון הטרור הרצחני דאעש, שכבר ביססו שליטה באזורים רבים בעירק ובסוריה - הולכים ומתקרבים לטורקיה. ה"גרדיאן" הבריטי מדווח היום (ראשון) כי חברי הארגון השתלטו על אזורים בצפון-מערב סוריה, סמוך מאוד לגבול עם טורקיה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הלוחמים המבקשים לכונן מדינה אסלאמית גדולה במזרח התיכון, שואפים להפוך את מעבר הגבול בין המדינות באזור עליו השתלטו לשער הראשי ממנו יצטרפו לוחמים נוספים החברים בארגון ללחימה בשטח סוריה.

מספר גדול של ג'יהאדיסטים נעו בסוף השבוע לכיוון הגבול הטורקי, 95 קילומטרים צפונית לעיר חאלב במשאיות שבזזו מבסיסי הצבא העירקי שננטשו. האזור הסמוך לגבול טורקי הוא אחד מקווי החזית הפעילים ביותר בניסיון לשרטט מחדש את גבולות האזור.

"רואים את לוחמי דאעש מהחלון"

מורדים סורים חמושים ותושבים בעיר מרעה הסמוכה מאוד לגבול הטורקי התריעו כי חברי דאעש קרובים אליהם למדי וכי ניתן לחזות בהם כבר משטח העיר, אליה נשלחו נציגים מטעמם על מנת לנהל מו"מ לקראת כניסתם לתחומה.

ניתן לראות את הג'יהאדיסטים מתקרבים לגבול (רויטרס)


"ניהלנו איתם משא ומתן בעבר, אבל אי אפשר להגיע איתם להבנות. נראה שנצטרך להילחם בהם", מסר אחד הלוחמים המשויך לגדודי המורדים בסוריה והוסיף: "אם הם ירצו, הם יוכלו להשתלט על העיר".

האופוזיציה הסורית כבר ניהלה קרב קשה מול דאעש באותו אזור לפני כשבעה חודשים - קרב שנמשך שבועות ארוכים ועלה בחייהם של למעלה מ-2,000 מורדים סורים. מספר הזרים שנכנסו לסוריה מטורקיה הואט מאז ודאעש מבקשים להגבירו על ידי מעבר של לוחמים שונים המשתייכים לארגון וחיים באירופה.