חמאס הוציא להורג 18 חשודים בשיתוף פעולה עם ישראל

חיסולם של שלושת בכירי הזרוע הצבאית של חמאס ברפיח הוביל לחשדנות שיא בקרב הארגון בעזה. כלי תקשורת פלסטינים דיווחו כי מאז הבוקר הוציא חמאס להורג 18 פעילים של הארגון שנחשדו בשיתוף פעולה עם ישראל. הם הובלו כשראשם מכוסה - ואז נורו ונהרגו

הניסיון לחסל את ראש הזרוע הצבאית של חמאס, מוחמד דף, וחיסול שלושת בכירי חמאס ברפיח הוביל לבלבול רב ולחשדנות שיא בצמרת חמאס. הבוקר (שישי) הגיעה החשדנות הזאת לשיאה עם הוצאתם להורג של 18 פלסטינים - כך מדווחת סוכנות ידיעות פלסטינית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הדיווח, שמצטט מקורות ביטחון ברצועה, 11 פעילים שנחשדו בשיתוף פעולה עם ישראל הוצאו להורג בבניין הדרכונים במערב העיר עזה. שעות לאחר מכן דווח כי שבעה חשודים נוספים הוצאו להורג סמוך למסגד אל עומרי בעיר.

18 חשודים בשיתוף פעולה הוצאו להורג

אתמול, שעות לאחר חיסולם של שלושת המפקדים הבכירים בזרוע הצבאית של חמאס בדירת מסתור ברפיח, פרסם דובר צה"ל את תיעוד המבצע. בכיר בחיל האוויר אמר כי "בלילה, בין 2 ל-3 לפנות בוקר, תקף חיל האוויר בית באזור רפיח במאמץ משולב של גורמים שסיפקו מודיעין מדויק שהביא לבסוף להריגתם של השלושה". הגורם הוסיף כי בצה"ל "לא מכירים ניסיונות קודמים לפגוע באנשים האלה".

הוצאות להורג ברחוב - למען יראו וייראו

אחד מיעדי החיסול, ראאד עטאר, היה המפקד של חטיפת גלעד שליט ואחד האנשים שהחזיקו בו בשבי. הוא גם עמד בראש החוליה שניסתה לחטוף את סגן הדר גולדין ז"ל במהלך קרב שנערך ברפיח במסגרת מבצע "צוק איתן".

עטאר היה מפקד חטיבת רפיח בחמאס ובמהלך השנים היה אחראי לשורה של פיגועים רצחניים, כמו גם החדרת מחבלים לשטח ישראל. מלבד המעורבות בתכנון חטיפת שליט, נמנה עטאר עם שוביו של החייל הישראלי, ואף ליווה אותו ביום שחרורו.

ראאד עטאר (תקשורת שב"כ)

גלעד גמליאלי השתתף בהכנת הידיעה.