דאעש לארה"ב: "נטביע אתכם בדם"

לאחר שטבח במאות בני אדם בעירק ובסוריה, מפנה כעת ארגון המדינה האסלאמית את חציו אל המערב. בסרטון תעמולה שהפיצו פעילי דאעש איימו כי יתקפו אזרחיים אמריקניים, בעקבות התערבות ארה"ב בנעשה במדינה. "לארה"ב יש אינטרס בהכנעת דאעש", אמר אתמול אובמה

לאחר שהפעולות הרצחניות של ארגון דאעש בעירק גרמו לארצות הברית לבצע תקיפות אוויריות במדינה, לראשונה מאז נסיגת הצבא האמריקני מהאזור - מאיימים פעילי הארגון כי "יתקפו אזרחים אמריקניים בכל מקום".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בסרטון וידאו שהפיץ הארגון נראים צילומים של מתקפות טרור שבוצעו נגד כוחות הצבא האמריקני במהלך השהייה האמריקנית בעירק. על רקע התמונות מוצג הכיתוב באנגלית "נטביע את כולכם בדם".

בתדרוך כתבים אתמול בבית הלבן אמר נשיא ארצות הברית ברק אובמה, כי ארגון דאעש מהווה איום על עירק ועל המזרח התיכון כולו. "גם לארצות הברית יש אינטרסים הנוגעים לביטחון לאומי, בכל הקשור להכנעת דאעש, שעלול להוות איום", הוסיף.

אובמה: "הזאב נמצא בפתח הדלת"

יחד עם זאת, הדגיש אובמה כי הממשל בעירק לא יכול להסתמך על המתקפות האווירית של ארה"ב באזור על מנת להדוף את כוחות דאעש: "אל תחשבו שבגלל התקיפות שנועדו להגן על אנשינו, ניתן להרים את הרגל מהגז ולחזור לחוסר התפקודיות שהחליש את המדינה", הוסיף אובמה, שהתחייב לא להיגרר חזרה ללחימה קרקעית בעירק.

אובמה המשיך וקרא לעירקים להקים במהרה ממשלה רחבה ומייצגת על מנת להיאבק בארגון הקיצוני, וטען כי "העירקים חייבים לבצע את זה כי הזאב נמצא בפתח הדלת. על מנת שהשלטון יהיה אמין בעיני העם העירקי, על המנהיגים לשים מאחוריהם את חלק מהמנהגים הישנים כיצד ליצור ממשלה מאוחדת".

מאז יום שבת, אז דווח כי ארגון דאעש הרג מאות אזרחים סורים ועירקים, תקף חיל האוויר האמריקני כ-90 מטרות של הארגון הקיצוני סמוך לעיר ארביל שבעירק. אתמול דווח כי בזכות התקיפות האוויריות, הצליחו הכוחות הכורדים להתקדם ולהשתלט על סכר מוסול - הנחשב למטרה אסטרטגית חשובה, מאחר והוא מספק מים וחשמל לכל אזור צפון עירק.