צפו: צבא ארה"ב משמיד מטרות דאעש

חיל האוויר האמריקני חושף תיעוד של הפצצת משאית חמושה ומשוריינת של דאעש בעירק, סמוך לסכר מוסול. התקיפות של ארה"ב נגד הארגון האיסלאמיסטי הקיצוני בשטחי עירק, סייעו לכורדים להשתלט על הסכר

התקיפה האמריקנית בעירק, סוף השבוע (יוטיוב)

כך נלחמים האמריקנים בדאעש: צבא ארצות הברית פירסם היום (ב') וידאו שצולם ביום שבת, ובו ניתן לראות תיעוד של תקיפה אווירית אמריקנית נגד משאית חמושה ומשוריינת של הארגון האיסלאמיסטי בעירק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

באמצעות ההתקפות האוויריות של ארצות הברית בעירק, הצליחו הכוחות הכורדים במדינה להתקדם ולהשתלט על סכר מוסול. ביממה האחרונה הקפיד חיל האוויר האמריקני לתקוף מספר מטרות בקרבת הסכר במדינה.

הבית הלבן הודיע הלילה כי נשיא ארה"ב ברק אובמה עדכן את הקונגרס האמריקני בנוגע לסיבות שהובילו אותו לאשר את התקיפות בעירק. לפי דבריו, התקיפות שנועדו לסייע בכיבוש מחדש של סכר מוסול באו במטרה להגן על אזרחים אמריקנים במדינה. "קריסת סכר מוסול עלולה לסכן את חייהם של רבים מאזרחי עירק, את האמריקנים שנמצאים במדינה ואת המוסדות האמריקנים - כולל שגרירות ארה"ב בבגדד", נמסר בהודעה שהפיץ הבית הלבן. "הפעולות הללו מוגבלות בהיקף ובזמן והן מבוצעות תחת שיתוף פעולה עם ממשלת עירק".

"קריסת הסכר עלולה לסכן חיים". אובמה, ארכ (רויטרס)
אמש, שעות ספורות לאחר הדיווח לפיו ארגון דאעש הרג מאות אזרחים סורים ועירקים, תקף חיל האוויר האמריקני מטרות של הארגון הקיצוני סמוך לעיר ארביל שבעירק. "חיל האוויר תקף תשע מטרות בצפון עירק", נמסר ממפקדת הצבא האמריקני. "זוהתה פגיעה בארבעה רכבים משוריינים ובשבעה כלי רכב נוספים של הארגון. כל המטוסים שבו לבסיסם בשלום".