דיווח: "מתקפה משותפת של ארה"ב והכורדים נגד מטרות דאעש"

הכורדים בעירק מדווחים היום כי פתחו יחד עם צבא ארה"ב במבצע משותף נגד חמושי דאעש, שהשתלטו לפני 10 ימים על סכר מוסול. הלילה דווח כי חיל האוויר האמריקני הפציץ רכבים משוריינים של המדינה האסלאמית

המטרה: סכל מוסול

אחרי הדיווחים על מתקפה של ארה"ב על מטרות דאעש הלילה, הודיעו היום (א') הכוחות הכורדיים בעירק כי פתחו במתקפה משולבת יחד עם חיל האוויר האמריקני על מטרות הארגון האסלאמי הקיצוני בסכר מוסול. על פי הדיווח, המטרה העיקרית של המתקפה הינה לכבוש מחדש את הסכר, שנשלט על ידי אנשי דאעש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הכוחות הכורדים טוענים כי המבצע המשותף החל בשעות הבוקר, והוא מתמקד בעיקר סביב מטרות הארגון בסכר, הנחשב למטרה אסטרטגית חשובה, מאחר והוא מספק מים וחשמל לכל אזור צפון עירק. לפני 10 ימים השתלטו עליו חמושי דאעש והכריזו כי השטח שנכבש הינו חלק מהמדינה האסלאמית.

מטרות דאעש הותקפו

הלילה דווח כי חיל האוויר האמריקני תקף מטרות נוספות של ארגון דאעש סמוך לעיר ארביל. על פי הדיווח בסוכנות הידיעות רויטרס, המטוסים האמריקנים הפציצו כלי רכב משוריינים של לוחמי הארגון הקיצוני סמוך לאזור הסכר.

"חיל האוויר תקף תשע מטרות בצפון עירק, זוהתה פגיעה בארבעה כלי רכב משוריינים ובשבעה נוספים. כל המטוסים שבו לבסיסם בשלום", נמסר ממפקדת הצבא האמריקני. עוד הדגישו שם כי התקיפות נועדו לסייע למאמצים ההומניטריים בעירק וכן על מנת לאבטח יעדים אמריקנים באזור.

מאות סורים נטבחו (רויטרס)

דיווח: מאות נטבחו בעירק ובסוריה

אמש דיווחו ארגוני זכויות אדם הפועלים בסוריה כי הארגון האיסלאמי הקיצוני דאעש הוציא להורג 700 בני אדם בדיר א-זור שבצפון המדינה. לפי הדיווח, פעילי דאעש רצחו את אנשי חמולת א-שעיטאת בעריפת ראשים, במהלך לחימה של כשבועיים באזור.

למרות התרחבות פעילות הארגון בסוריה, מרבית פעולותיו האכזריות ממשיכות להתרכז בעירק - הלילה פשטו לוחמי דאעש על כפר של המיעוט יזידי בצפון עירק וטבחו באנשיו. לפחות 312 מהם נרצחו באכזריות. אמש דווח כי לפחות 80 גברים יזידים נרצחו. "הם הגיעו לכפר אחר הצהריים ופשוט החלו להרוג", סיפר גורם כורדי.