אחרי הדיווחים על טבח בסוריה ועירק: ארה"ב תקפה מטרות דאעש

חיל האוויר האמריקני הפציץ הלילה מספר מטרות של הארגון האסלאמי הקיצוני בצפון עירק. במפקדת צבא ארה"ב הדגישו כי התקיפות נועדו לסייע לעזרה ההומניטרית לאוכלוסייה המקומית, הסובלת בחודשים האחרונים מטבח, אונס ורדיפה

לוחמי דאעש בעירק (חדשות 2)

שעות אחרי הדיווח על הרג מאות אזרחים סורים ועירקים, שב הלילה (א') חיל האוויר האמריקני לתקוף מטרות של ארגון דאעש סמוך לעיר ארביל שבעירק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הדיווח בסוכנות הידיעות רויטרס, המטוסים האמריקנים הפציצו כלי רכב משוריינים של לוחמי הארגון הקיצוני ליד סכר מוסול.

"חיל האוויר תקף תשע מטרות בצפון עירק", נמסר ממפקדת הצבא האמריקני. "זוהתה פגיעה בארבעה רכבים משוריינים ובשבעה כלי רכב נוספים של הארגון. כל המטוסים שבו לבסיסם בשלום".

במפקדת צבא ארה"ב הוסיפו כי התקיפות נגד אנשי דאעש נועדו לסייע למאמצים ההומניטריים בעירק וכן בכדי לאבטח יעדים אמריקניים באזור.

דיווח: מאות נטבחו בעירק ובסוריה

אמש דיווחו ארגוני זכויות אדם הפועלים בסוריה כי הארגון האיסלאמי הקיצוני דאעש הוציא להורג 700 בני אדם בדיר א-זור שבצפון המדינה. לפי הדיווח, פעילי דאעש רצחו את אנשי חמולת א-שעיטאת בעריפת ראשים, במהלך לחימה של כשבועיים באזור.

למרות התרחבות פעילות הארגון בסוריה, מרבית פעולותיו האכזריות ממשיכות להתרכז בעירק - הלילה פשטו לוחמי דאעש על כפר של המיעוט יזידי בצפון עירק וטבחו באנשיו. לפחות 312 מהם נרצחו באכזריות. אמש דווח כי לפחות 80 גברים יזידים נרצחו. "הם הגיעו לכפר אחר הצהריים ופשוט החלו להרוג", סיפר גורם כורדי.