דיווח: "דאעש הוציאו להורג 700 סורים"

ארגון זכויות אדם מדווח כי הארגון הג'יהאדיסטי טבח בשבועיים האחרונים ב-700 סורים מחמולת א-שעיטאת במחוז דיר א-זור שבצפון-מזרח סוריה. דיווח: אנשי הארגון טבחו היום ב-312 מבני המיעוט היזידי בעירק

פעילי ארגון דאעש, ארכיון (רויטרס)

ארגוני זכויות אדם הפועלים בסוריה מדווחים היום (שבת) כי הארגון האיסלאמי הקיצוני דאעש הוציא להורג 700 בני אדם בדיר א-זור שבצפון המדינה. על פי הדיווח בסוכנות הידיעות רויטרס, פעילי דאעש רצחו את אנשי חמולת א-שעיטאת בעריפת ראשים, במהלך לחימה של כשבועיים באזור.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

למרות התרחבות פעילות הארגון בסוריה, מרבית פעולותיו האכזריות ממשיכות להתרכז בעירק - הלילה פשטו לוחמי דאעש על כפר של המיעוט יזידי בצפון עירק וטבחו באנשיו. לפחות 312 מהם נרצחו באכזריות. אמש דווח כי לפחות 80 גברים יזידים נרצחו. "הם הגיעו לכפר אחר הצהריים ופשוט החלו להרוג", סיפר גורם כורדי.

בני מיעוטים נמלטים מאימת דאעש בעירק (רויטרס)

מאז תחילת הלחימה בצפון עירק: 500 בני אדם נרצחו בידי דאעש

כלי טיס אמריקניים תקפו הבוקר מטרות של ארגון הטרור הקיצוני סמוך לסכר מוסול שבצפון עירק. על פי הדיווחים, מדובר בתחילתו של מבצע צבאי משולב, שנועד להשיב לידי עירק את השליטה באזור הסכר ולפגוע ביכולותיו של הארגון.

מקורות כורדיים מסרו כי המבצע הצבאי צפוי לכלול תקיפות של כלי טיס עירקיים ואמריקניים באזור הסכר, ובמקביל תנועה של כוחות קרקע כורדיים ועירקיים. הדיווחים על התקיפה התקבלו זמן קצר לאחר שמועצת הביטחון של האו"ם החליטה פה אחד לפעול לעצירת המימון וההתחמשות של ארגון הטרור.

מאז תחילת המערכה של דאעש בצפון עירק, רצחו חמושי הארגון לפחות 500 מבני המיעוט היזידי. חלק מקורבנות ארגון הטרור נקברו בעודם בחיים, כולל נשים וילדים. כ-300 נשים נחטפו על מנת שישמשו כשפחות ללוחמים.

סוריה - המרכז השני בגודלו של ארגון דאעש

דאעש, ארגון הטרור המתכנה "המדינה האסלאמית", החל את דרכו בעירק לאחר הפלת שלטונו של סדאם חוסיין. החזון הבדיוני של הארגון הוא להקים מדינת-על שתתפרש על פני כל שטח המזרח התיכון, ואף מעבר לו.

התנופה העיקרית שקיבל הארגון הגיעה בעקבות האביב הערבי - התערערות המשטרים הערביים והופעת תופעות של אנרכיה, יצרו עבור הארגון הזדמנות לפרוס זרועות בתוך עירק וגם מעבר לגבולותיה, תוך הקצנה חסרת תקדים של מעשי טבח המוניים נגד מוסלמים הנחשבים כופרים, ונגד מיעוטים עירקים כמו הנוצרים והיזדים.

סוריה הפכה בשנה האחרונה למרכז הפעילות השני בגודלו אחרי עירק. גם בין רצועת עזה לצפון סיני מורגשת פעילותם של נאמני דאעש לצד ארגונים אסלאמיים אחרים, במיוחד לאחר נפילת שלטון האחים המוסלמים במצרים.