עירק: דאעש טבחו בכ-80 יזידים

ארגון הטרור האיסלמי דאעש רצח כ-80 בני אדם המשתייכים לדת היזידית בצפון עירק. "הם הגיעו רכובים והחלו את הרצח אחר הצהריים", אמר גורם כורדי רשמי. "אנחנו מאמינים שהסיבה לטבח היא מדיניות התאסלמות או רצח שלהם". במקביל התקבלו דיווחים לפיהם ארה"ב מתכננת להגדיל את הסיוע הצבאי והכלכלי לעירק

כוחות דאעש. ארכיון (חדשות 2)

ארגון הטרור האיסלאמי המטיל טרור על תושבי עירק שאינם מוסלמים טבח כ-80 מהיזידים המתגוררים בצפון המדינה. כך העידו גורמים בכירים בקהילה הכורדית הנסה על חייה מפני הארגון הקיצוני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"הם הגיעו ברכבים והחלו לרצוח אחר הצהריים", אמר בכיר כרודי רשמי הוסיאר זבארי לסוכנות הידיעות רויטרס. "אנחנו מאמינים שהסיבה לרצח היא אמונתם הדתית המכתיבה - המרה לאיסלם או מוות".

חבר פרלמנט עירקי שדיווח גם הוא על התקיפה, העיד כי אורכו של הטבח ערך שעה אחת בלבד. לפי השר לזכויות האדם של עירק מאז החל דאעש את המצוד אחר אלו שאינם מאמינים באיסלם הם הרגו כ-500 בני אדם.

ארה"ב עשוייה להגדיל את הסיוע לעירק

התקדמותו של הארגון הרצחני בצפון עירק לאזור הגבול עם הקהילה הכורדית, הובילה לתגובות חריגות. הממשלה העירקית החלה לדאוג לכורדים, רבבות מהיזידים והנוצרים החיים בעירק החלו לנוס על נפשם והתגובה המשמעותית ביותר הייתה זו של ארה"ב אשר תקפה את כוחות דאעש באמצעות מטוסים - תקיפה ראשונה מאז יצאו החיילים האמריקנים משטח עירק.

במקביל התקבלו דיווחים לפיהם ארה"ב עשויה להגדיל את הסיוע הכלכלי והצבאי לעירק במטרה להמשיך להילחם בארגון הרצחני. לצד זאת הודיע נשיא ארה"ב אובמה כי ייתכן מאוד שהתקיפות האמריקניות מהאוויר בעירק יימשכו.