מורד סורי בעדות מהשבי: "כך ישראל ציידה אותנו בנשק"

ארגון אל קעידה בסוריה, נוסרא, מפרסם עדות של מפקד אחת מקבוצות המורדים בגבול הגולן שנפל בשבי. "נכנסתי לישראל חמש פעמים וישבי עם קצינים ישראלים", הוא מתאר. לדבריו, גורמים בישראל ציידו אותו ואנשיו בנשק. צפו

ארגון אל קעידה בסוריה, נוסרא, מפרסם היום עדות של מפקד אחת מקבוצות המורדים בגבול הגולן שנפל בשבי. פרשננו אהוד יערי מוסר שלפי דבריו, מספקת ישראל נשק למורדים, ונציגיהם מקיימים פגישות בטבריה עם קצינים ישראלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"נכנסתי לישראל חמש פעמים, נפגשתי עם קצינים ישראלים, נכנסו מהגבול פגשנו שם אדם אחד קצין ששמו אשרף, ישבנו איתו, אשרף נתן לי טלפון ישראלי C2", מספר שריף ספורי, מפקד גדודי "אל-חרמיין". "הפלגים היו מקבלים סיוע והיו נכנסים פצועים וזאת בתנאי שיאבטחו את אזור הגדר הישראלית".

המפקד ציין כי על המורדים הוטלה משימה - לאסור כל אדם בדרכו לעבור את גדר הגבול בין ישראל לסוריה, ללא תיאום עם השלטונות הישראלים.

"לאחר מכן התחיל השלב השני של הסיוע", אומר ספורי. "היה סיוע רפואי קל, והיה סיוע בביגוד ואחר כך נתנו לנו ציוד רוסי וקצת תחמושת כמו 10 מטולי RPG, ו-47 רקטות RPG".

המורדים הסורים נעזרים גם במחבלי חמאס

יחד עם עדותו של מפקד המורדים על סיוע מצד ישראל, בסוף החודש האחרון התברר כי המיליציות הסוריות נעזרות גם בטקטיקות פלסטיניות במסגרת מלחמתם בצבאו של נשיא סוריה בשאר אסד. אבו אסד, אחד ממנהיגי המורדים בסוריה, סיפר לפני שבועיים כיצד למד ממחבלי החמאס איך לחפור לעומק מנהרות טרור.

במאי האחרון נראה היה שההשקעה בלמידת "תורת המנהרות" השתלמה: 25 טונות של חומר נפץ הונחו במאי האחרון מתחת למלון "קרלטון" בחאלב, בו שהו עשרות חיילים וקצינים של הנשיא הסורי. המלון התפורר על כל יושביו - מקרה שעורר סערה גדולה במדינה המדממת זה שלוש שנים.