חמאס יפצה באלף דולר משפחות בעזה שבתיהן נהרסו

לאחר שנחשף ההרס הרב ברצועת עזה - הגיע זמן הפיצויים: בנוסף לפיצוי שיעניק חמאס לכל משפחה חסרת בית, גם הרשות הפלסטינית תעביר פיצויים צנועים. מי שהביע התנגדות לחמאס במבצע - ישלם על כך

פיצוי הולם? ארגון חמאס והרשות הפלסטינית הודיעו כי יפצו את תושבי עזה שבתיהם נהרסו בתקיפות צה"ל ברצועה. עם זאת, מדובר בסכומים נמוכים למדי, שספק אם יסייעו באמת למי שביתו חרב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי ההודעה של חמאס, כל משפחה שאיבדה את ביתה תקבל אלף דולרים. עם זאת, משפחות בודדות שהביעו התנגדות לחמאס - לא יפוצו. גם הרשות הפלסטינית תעביר מענק צנוע, ותשלם 300 שקלים לכל משפחה חסרת בית.

עם כניסתה לתוקף של הפסקת האש בתחילת השבוע, ניסו תושבי רצועת עזה להעריך את הנזק לבתיהם, למשקים החקלאים, למסגדים ולרכוש שנפגע בעקבות המתקפות של צה"ל במהלך החודש האחרון. מנתוני הוועד הבינלאומי של הצלב האדום עולה כי תקיפות הצבא הישראלי הביאו לעקירתם של 400 אלף אזרחים מבתיהם ויותר מ-9,000 בתים נהרסו לחלוטין.

בעיר רפיח שבדרום הרצועה, סיפר עדנאן אל שאהר, בעל לולי תרנגולות שנהרסו לגמרי בהפגזות, על אובדן מקור ההכנסה שלו ושל עשרות מבני משפחתו. "זו הייתה חוות התרנגולות", תיאר אל שאהר את ההרס. "כאן עמד הבית שלי, זו האדמה שלי, כל חיי כאן, אין לי שום דבר אחר, שום מקור הכנסה אחר. יש לי 11 פיות להאכיל. כל חיי מושקעים כאן".

אלף דולר לכל משפחה (רויטרס)

גם בחאן יונס בחנו השבוע התושבים את הנזק, וניסו לשלוף בין ההריסות חפצים שבהם עדיין ניתן לעשות שימוש. צריח המסגד בעיר נפל, ספרי קוראן רבים נשרפו או הושחתו. למרות ההרס הרב, שיח' המסגד, קאמל אל אנסארי, ממשיך לארגן תפילות בתוך המתחם. "אם אבן מאבני הכנסייה הייתה נופלת, כל העולם היה מתהפך", ציין אל אנסארי. "300 מסגדים נהרסו. הם הרסו את המסגדים כי הם נלחמים באסלאם".