הפנטגון: "מצבם של היזידים בעירק טוב מהצפוי"

מחלקת המדינה האמריקנית העריכה כי מספר הפליטים היזידים המתחבאים בהרי סינג'ר מפחד ארגון הטרור דאעש הוא קטן מהצפוי, ומצבם טוב מכפי שהוערך. ככל הנראה, לא צפוי הצבא האמריקני לבצע פינוי המוני של אלפי הפליטים שנותרו באזור

פעילי דאעש בעירק (CNN)

בעקבות הערכת הפנטגון האמריקני, כי מספר היזידים שמצאו מקלט בהרי סינג'ר בצפון עירק הוא קטן מההערכה הראשונית, נמסר ממחלקת המדינה כי לא סביר להניח שהצבא יעזור לבצע פינוי המוני של הפליטים הנמלטים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ה-CNN דיווח כי ככל הנראה מספר היזידים המתחבאים בהרים מאימת ארגון הטרור האסמלאמיסטי דאעש הוא אלפים בודדים, זאת בניגוד לחשש הראשוני כי קיימים עשרות אלפים. מחלקת המדינה שלחה כ-20 יועצים שתפקידם להעריך את מצבם ומספרם של הפליטים באזור ההרים.

"מצבם של היזידים שנותרו טוב מכפי שהוערך לראשונה", אמר דובר הפנטגון ג'ון קירבי, והוסיף כי "יש להם גישה למים ולמזון שסיפקנו בדרך האוויר".

הודעת מחלקת המדינה האמריקנית הגיעה בסמוך להודעת מפקד בכיר בדאעש, שטען כי הארגון חטף יותר מ-100 נשים וילדים יזידים מאזור סינג'ר.

ארכיון (רויטרס)

לדברי המפקד, החטיפה התרחשה בשבוע שעבר, במהלך השתלטות על עיירה בה נהרגו גברים יזידים רבים. "הנשים והילדים נלקחו לעיר מוסול, והארגון ניצל את ההזדמנות כדי להמיר אותם לאסלאם", טען המפקד.

מלבד הבכיר, דווח עוד ב-CNN כי מספר ניצולים סיפרו שלוחמי הארגון לקחו משפחות והפרידו מהן את הנשים והילדים.

חיל האוויר האמריקני תקף מספר יעדים באזור סינג'ר בימים האחרונים, במטרה להגן על כוחות הצבא האמריקני הנמצאים באזור ולהשמיד מוקדי שליטה של דאעש סביב ההרים.