תוניסיה: לעגו לנשיא - ויועמדו למשפט

שני בדרנים פופולריים נעצרו בתוניסיה משום שלטענת הרשויות "העליבו" את הנשיא. "מקומם של השניים - בתא המעצר" מסר דובר מטעם פרקליטות המדינה. רק לפני 3 חודשים נבחר בתוניסיה נשיא חדש שהבטיח לכבד את חופש הביטוי במדינה ברוח האביב הערבי

(חדשות 2)

הרשויות בתוניסיה עצרו את ואסים לאריסי, בדרן מפורסם, ואת מואז בן גרביה, מנחה תכנית טלוויזיה פופולרית במדינה בטענה שהעליבו את נשיא המדינה. "התובע החליט כי מקומם של השניים הוא בתא המעצר" אמר דובר מטעם פרקליטות המדינה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הדובר סירב למסור פרטים נוספים על אופי העבירה בה מואשמים הצמד, אך אמר כי בנוסף להעלבת נשיא תוניסיה, יואשמו השניים גם בעבירות מרמה והונאה. בתחנת הרדיו בה עובד לאריסי כחקיין סיפרו כי לאחרונה ביצע מתיחה במסגרתה התחזה לנשיא המדינה בשיחת טלפון שערך עם איש עסקים ידוע.

בתחנת הרדיו סיפרו גם כי איש העסקים יצר קשר עם בן גרביה וביקש ממנו עזרה בעניין הקשור לנשיא, אך לא הוסיפו פרטים בנוגע לאופי הפנייה. המעצר התרחש שלושה חודשים בלבד לאחר שבג'י סייד אסבסי נבחר לכהן כנשיא תוניסיה בתום מערכת הבחירות הדמוקרטית הראשונה שהתקיימה במדינה ולאחר שאומצה חוקה חדשה המבטיחה את חופש הביטוי.

אסבסי עצמו נבחר לתפקיד לאחר שהבטיח כי יכבד את חופש הביטוי ברוח מהפכת האביב הערבי. בלשכת הנשיא סירבו להתייחס למעצרם של אנשי הבידור, הצפויים להישאר במעצר עד לפתיחת משפטם ב-25 במרץ.