תיעוד: חיל האוויר העירקי מחלץ פליטים יזידים מאימת מחבלי דאע"ש

מסוק של חיל האוויר העירקי הגיע להר סינג'ר בצפון המדינה כדי לחלק ציוד הומניטרי לבני המיעוט היזידי שברח מאימת ארגון הטרור האסלאמיסטי דאע"ש. האזרחים הנואשים רצו לעבר המסוק, שחילק מים ומזון, ובמעשה חילוץ הירואי, צוות המסוק לקח איתו כמה שיותר פליטים

אנשי המיעוט היזידי בעירק ממשיכים לנסות להימלט על נפשם מאימת ארגון הטרור דאע"ש: חיל האוויר העירקי ביצע חילוץ דרמטי באזור הר סינג'ר, במהלכו גם חילק מים וציוד נוסף לאנשים המבוהלים שנותרו מאחור.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

צוות של ערוץ הטלוויזיה האמריקני CNN הצטרף לצוות החילוץ, שלקח על הסיפון חיתולים, חלב, מים ומזון וטס למקום אליו ברחו אלפי בני המיעוט היזידי שנרדפים מזה שבועות על ידי מחבלי דאע"ש. בתיעוד ניתן לראות את צוות המטוס מטיל מתוכו שקים וקופסאות אספקה לעבר האנשים שרצים אחריו.

איוואן ווטסון, אחד הכתבים שהתלווה לצוות החילוץ, סיפר כי "נחתנו במספר הזדמנויות, ובשלב הזה האזרחים המיואשים רצו לעבר המסוק, והטילו את ילדיהם אל תוכו. צוות המסוק ניסה להעלות כמה שיותר אנשים. זה היה כאוטי, אבל הצלחנו להמריא יחד עם עוד כ-20 אזרחים איתנו", הוסיף ווטסון.

פאזיל מיראני, בכיר בממשל הכורדי בצפון עירק, הזהיר הבוקר (ג') מפני רצח עם שעלול להתרחש במדינתו. הוא העריך כי כעת נותרו כ-70 אלף בני אדם לכודים באזור הר סינג'ר ללא אספקה של מזון או מים, וכ-100 בני אדם כבר מתו כתוצאה מהתייבשות.

פעילי דאע"ש בעירק (רויטרס)

בחודש האחרון כבשו פעילי דאע"ש את העיר סינג'ר, שנחשבת לעיר הולדתם של הכורדים בני הדת היזידית. מאחר והם אינם מוסלמים, אנשיה נדרשו להמיר את דתם בכוח על ידי לוחמי הארגון הסוני הקיצוני. על פי הדיווחים המגיעים מסינג'ר, מי שלא הסכימו להתאסלם נורו למוות - ונשותיהם נלקחו לעבדות. אתמול דווח כי אנשי דאע"ש הציבו אולטימטום ל-300 משפחות יזידיות בסינג'ר, לפיו עליהן להתאסלם או שיוצאו להורג. רבבות מתושבי סינג'ר נמלטו להרים הסמוכים לעיר, שם הם נאלצים להתמודד עם רעב כבד ומחסור במים.