סוכנות ידיעות פלסטינית: ""הפסקת אש חדשה בשעות הקרובות"

בעוד נמשך הירי מרצועת עזה לעבר יישובי הדרום, אומר מקור בחמאס כי חידוש הפסקת האש יחול בשעות הקרובות. סוכנות הידיעות הפלסטינית מען דיווחה אחר הצהריים: "בשעה 20:00 תחל הפוגת אש בלתי מוכרזת"

לוחמי חמאס, ארכיון (רויטרס)

לאחר שדובר הנהגת החוץ של הארגון איים מפני מלחמת התשה עם ישראל, אמר מקורב לחמאס, מוסטפא סוואף, בריאיון טלוויזיוני כי חידוש הפסקת האש יחול כבר בשעות הקרובות. כעבור זמן קצר דיווחה גם סוכנות הידיעות הפלסטינית מען כי הפוגה בלתי מוכרזת תחל בשעה 20:00. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המקורב העריך שהנהגת חמאס מוכנה להפוגה נוספת באורך של 72 שעות. לטענתו, יש לחץ מצרי כבד וישנם אף גורמים בינלאומיים שפועלים בעניין הזה. לדבריו של סוואף, מצרים לא תאפשר את ניהול המשא ומתן שלא בתיווכה.

מוקדם יותר היום, כאמור, הבהיר דובר הנהגת החוץ של חמאס, חסאם בדראן, בריאיון מדוחא: "אנחנו מסוגלים להמשיך במלחמת התשה, וישראל לא תעמוד בה. הדרישות שלנו אינן נתונות לדיון. ישראל ניסתה ומנסה למשוך זמן ולהאריך את הפסקת האש מבלי לתת לנו דבר בתמורה. אנחנו מוכנים ללחימה גם בזמן השיחות. הבהרנו שאנחנו לא מסכימים להפסקת אש פתוחה, בלתי מוגבלת בזמן, ולמשא ומתן שאין לו מועד סיום, שהרי זה רצונה של ישראל".

עזאם אחמד, ראש המשלחת הפלסטינית לקהיר, הדגיש כי צוותו ימשיך במגעים עם קהיר למרות סיום הפסקת האש. "פנינו לא להסלמה - אנו מוכנים לפעול עם אחינו המצרים להסכם סופי שיסיר את המצור", הוסיף.

משרד החוץ המצרי קרא לצדדים לשוב לשולחן המתן, והדגיש כי "הושגו הבנות ברוב הסוגיות, ונותרו פערים רק במספר קטן של נושאים".