ארצות הברית תקפה עמדה של ארגון דאעש

לאחר שנשיא ארצות הברית אישר לצבא האמריקני לתקוף מטרות בעירק מחשש לביצוע רצח עם של מיעוטים במדינה, דובר הפנטגון הצהיר כי עמדה של ארגון דאעש הופצצה. העמדה שימשה את אנשי הארגון לירי לעבר כוחות כורדים ששהו בסמוך לחיילים אמריקנים

ארה"ב תקפה בעירק, ארכיון (חדשות 2)

אחרי האיומים, הגיעו המעשים. דובר הפנטגון אישר היום (ו') כי מטוסי קרב אמריקנים תקפו עמדה של ארגון דאע"ש (המדינה האיסלאמית בעירק ובלבנט) בצפון מזרח עירק לאחר שאנשי הארגון ביצעה ממנה ירי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי דבריו של הדובר, העמדה שהותקפה על ידי האמריקנים שימשה את אנשי הארגון בכדי להפגיז כוחות כורדים בעיר ארביל, בסמוך לאנשי צבא ארצות הברית. לדבריו, ההחלטה בדבר התקיפה התקבלה על ידי אנשי הפיקוד המרכזי בצבא האמריקני, ואושרה על ידי הפיקוד העליון.

הדיווח אודות התקיפה בא לאחר דבריו של נשיא ארצות הברית ברק אובמה הלילה, לפיהם אישר לצבא לתקוף מהאוויר מטרות של הארגון האסלאמי הקיצוני, זאת מחשש לביצוע רצח עם בבני מיעוטים. להצהרת הנשיא קדמו דבריו של בכיר אמריקני שאמר לסוכנות הידיעות רויטרס כי ארצות הברית מוכנה לתקוף בעירק אם תחוש כי יש סכנה לחיי אמריקנים או נזק למתקנים אמריקנים.

חשש מביצוע רצח עם בעירק, ארכיון (CNN)

בנוסף, הדגיש הבכיר כי ארצו מוכנה לסייע צבאית לעשרות אלפי בני המיעוט היזידי שנמלטו מכפריהם בשל רדיפות הארגון האיסלמיסטי דאע"ש. עם זאת, בניגוד לדיווחים בתקשורת בעירק, הבכיר הכחיש כי ארצות הברית כבר ביצעה תקיפה כזו נגד דאע"ש.

סגן הנשיא ג'ו ביידן שוחח הלילה בטלפון עם נשיא כורדיסטן מסעוד ברזני והביע בפניו נכונות לסייע לחבל. "סגן הנשיא העביר את הצעתו של הנשיא אובמה לסיוע הומניטרי ליזידים, ולנקוט בכל האמצעים כדי להגן על אמריקנים באזור", נמסר מהבית הלבן.