המשדר המיוחד של חמאס: פרשנים וכתבים בין ההריסות

בעוד ערוצי הטלוויזיה בישראל בחרו במרכזי הערים, הבסיסים הצבאיים וגבול הרצועה כמוקדי שידור, בערוץ הטלוויזיה של חמאס החליטו לעזוב את האולפנים ולשדר מבין הריסות המבנים שהפגיז צה"ל במהלך המבצע. כך זה נראה

משדרים מהשטח: במהלך מבצע "צוק איתן" נצמדו המוני ישראלים אל מסכי הטלוויזיה וכלי התקשורת. רבים מהם צפו בשידורים המיוחדים ובדיווחי הכתבים שעברו אל השטח. גם בעזה שידרה תחנת "אל אקצא" לתושבי הרצועה - אלא ששם בחרו לצאת מהאולפנים ליעדים מיוחדים באזורים המופגזים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בישראל בחרו כלי התקשורת במרכזים המסחריים בערים הגדולות, בבסיסי צה"ל ובגבול הרצועה כמוקדי השידור העיקריים, אבל בתחנת "אל אקצא" של חמאס בחרו לשדר באווירה קצת אחרת - מבין הריסות הבתים ברצועה שהופגזו על ידי צה"ל.

ההריסות הפכו לתפאורה, ארכיון (רויטרס)

על פי הנתונים שפרסם דובר צה"ל, 4,762 מטרות הותקפו על ידי צה"ל במהלך המבצע. בחמאס, בזמן שהם אינם מעבירים את שידורי חדשות 2 לתושבי הרצועה, בחרו להציג לצופיהם את ההריסות מקרוב והפכו אותן לתפאורה לפרשני ולכתבי הערוץ.

כך, כשברקע המבנים המופגזים ועיי החורבות, כונסו אנשי הפאנל המכובד של חמאס, בכדי להביא בפני צופי הערוץ את תמונת המצב מדיוני הפסקת האש המתרחשים במצרים ובאשר לעשוי להתרחש בעתיד בגיזרה הנפיצה.