בכיר חמאס הסתבך בשידור - בגלל אמירות אנטישמיות

נציג חמאס בלבנון הגיע לריאיון ב-CNN ועומת עם הקלטה של ריאיון ישן, בו אמר ש"יהודים ערבבו דם של נוצרים במצות". בתגובה החל להסתבך בלשונו, תקף את ישראל על הרג הפלסטינים ועל הדרך פלט עוד כמה אמירות אנטישמיות. לבסוף הצהיר: "יש לי גם חברים יהודים ואין לי בעיה עם העם היהודי"

בכיר חמאס אוסמה חמדאן עומת בשידור עם אמירות אנטישמיות על כך ש"יהודים ערבבו דם נוצרים במצות", והסתבך עם התשובה. אחרי שפלט עוד סדרה של אמירות אנטישמיות והאשים את היהודים ברצח העם הפלסטיני, ביקש גם לציין שיש לו דווקא חברים יהודים ואין לו כלום נגד העם היהודי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בריאיון לרשת CNN ביקש המראיין, העיתונאי היהודי-אמריקני וולף בליצר, לעמת את חמדאן, המשמש נציג חמאס בלבנון, עם הקלטת ריאיון שנערך עמו בעבר. חמדאן ביקש שלא לשדר את הקטע אבל בליצר התעקש. "כולנו זוכרים כיצד נהגו היהודים להרוג נוצרים כדי לערבב את דמם במצות שהם מכינים. אין מדובר בתמונה הלקוחה מהדימיון או מסרט, זו האמת לאמיתה", נשמע בכיר החמאס מצהיר בהקלטה.

אחרי שידור הקטע פנה אליו המגיש ושאל: "האם אתה מאמין שיהודים נהגו לרצוח נוצרים, כדי לערבב את דמם במצות?". חמדאן התחיל להשיב והסתרבל בהסברו: "אתה צריך להפנות את השאלה הזו לכנסייה שזו טענתה, זוהי העובדה, אתה חותך את המילים, לא אתה, הישראלים וממר"י (המכון לחקר תקשורת המזרח התיכון). הם חותכים את העובדות ומפרסמים תעמולה שמציגה אותם כחפים מפשע", ניסה להתגונן.

"מתקפה ברברית נגד עזה" (רויטרס)

אז עבר נציג חמאס בלבנון לתקוף את ישראל על הרג אזרחים פלסטינים כשהוא מתבל את דבריו באמירות אנטישמיות נוספות. "הם רוצים להסתיר את העובדה שהם הרגו אלפיים פלסטינים ופצעו יותר מ-12 אלף פלסטינים, במתקפה ברברית נגד עזה, והם מחוברים לאותה מנטליות עתיקה ששונאת אחרים", הצהיר חמדאן.

בשלב זה הציג גם דוגמאות: "הישראלי שאמר: 'עלינו לשים את כל הפלסטינים במחנה ריכוז' - למה הוא התכוון? הישראלי שכתב ש'מותר לבצע רצח עם בפלסטינים', למה הוא התכוון? האנשים הם אלו ששונאים את יתר האנושות ומנסים להרוג את הפלסטינים".

לאחר המתקפה ביקש חמדאן להדגיש שבין חבריו נמנים גם יהודים תומכי פלסטינים. "אנחנו נתנגד לכיבוש והם לא יכולים להתחבא על ידי היותם יהודים", הזדעק חמדאן. "יש לי חברים יהודים שתומכים בזכויות הפלסטינים. הם תומכים בזכויות והם חברים שלנו".

כשהוא ממשיך באותו קו הבהיר אוסמה חמדאן שדווקא אין לו בעיה עם העם היהודי. "אין לנו בעיה עם היהודים כעם יהודי", אמר. "למעשה, אנחנו מאמינים במשה, אנחנו מאמינים בישו ואנחנו מאמינים במוחמד. אנחנו מכבדים את שלושתם באותה מידה".