"עזה חופשיה": סרטוני ה"ניצחון" של חמאס

בארגון מנסים להכין את תושבי הרצועה ליום שאחרי מבצע "צוק איתן", על רקע כניסתה לתוקף של הפסקת האש בת 72 השעות, עם סרטוני תעמולה שמבקשים להפחית את זעם הרחוב הפלסטיני בשל ההרס הרב. "עזה שילמה מחיר על הניצחון", נאמר באחד הקליפים. "אמנם נהרות דם זורמים בה, אך העולם ראה כי היא חופשיה"

הפסקת האש בת 72 השעות בין ישראל לחמאס נכנסה לתוקף ובעזה מתחילים לצאת ולאמוד את ממדי הנזק העצומים, בתום 29 ימים של תקיפות מאסיביות של צה"ל. אלא שנראה שבחמאס, שהמיט על תושבי הרצועה את החורבן, חוששים יותר מזעמו של הרחוב הפלסטיני ודואגים להסברה בדמות סרטוני תעמולה שמשבחים את ה"ניצחון" ומטילים את האשמה למצב הקטסטרופלי, כצפוי - על ישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הקליפ, שמשודר החל מהבוקר (שלישי) בתחנת הטלוויזיה של הארגון, מבקש להכין את האוכלוסייה ליום שאחרי מבצע "צוק איתן". "זמן הניצחון, בוא. תם זמן התבוסות", אומר הקריין על רקע תמונות של מחבלי חמאס וירי רקטות. "זרחי, שמש החירות. אין זמן למורך לב ולבכי. היה ארוך, שחר הפאר, העולם הזה שייך לך. תלה בכל מקום תמונות של לוחמי ההתנגדות וכתוב על הכוכבים את שמות השאהידים. הזמן שלך, הניצחון שלך והים שלך".

סרטון נוסף, שהמסר שלו מכוון ישירות אל תושבי הרצועה, מציג תמונות של אמהות פלסטיניות וילדיהן, כשברקע ההרס הרב ברצועה. "אללה, שמור על אנשי עזה מפני רשע הציונים", נשמע השיר. "עזה שילמה מחיר על הניצחון. אמנם נהרות דם זורמים בה, אך עזה חופשיה והעולם ראה זאת. המוות פוזר בכל חלקיה. אללה, הענק לה ניצחון, הכה את העושק וחלק לה מברכותיך".