דובר אונר"א בעזה סיפר על המצב ברצועה - ופרץ בבכי בשידור חי

המראות הקשים ברצועה היו קשים מדי לדובר אונר"א בעזה: בריאיון לרשת אל-ג'זירה סיפר כריסטופר גאנס על ההרס הרב והילדים המבוהלים - והחל לבכות בשידור חי. "יש לנו צונאמי של פלסטינים שמגיעים אלינו, המצב הזה חייב להיפסק", אמר

לא עמד בפני המראות הקשים - ופרץ בבכי בשידור חי: העבודה ברצועת עזה כנציג האומות המאוחדות בשיאה של לחימה בלתי פוסקת, איננה פשוטה כלל וכלל. שליחי האו"ם לרצועה מתמודדים יום יום עם תמונות לא קלות של אזרחים שנפגעו ובתים שנהרסו. בראיון שהעניק אחד מהם לרשת טלוויזיה ערבית - הוא לא יכול היה לעצור את רגשותיו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

כריסטופר גאנס עובד במתקן אונר"א בשכונת ג'בלייה בעזה. ממתקנים דומים ברחבי הרצועה ירה חמאס טילים לעבר ישראל ואף החביא רקטות בשטחם. בריאיון שהעניק לרשת אל-ג'זירה, כשסביבו ירי ארטילריה בלתי פוסק ורעשי מסוקים ומטוסים חגים מעליו, גאנס פשוט התמוטט - בזמן שתיאר את האירועים מעזה.

"הילדים חשבו שהם מוגנים, עד שהקירות נפלו", סיפר. "זכויותיהם של הפלסטינים , אפילו של ילדיהם, נרמסות כולם - וזה מחריד" סיפר גאנס - ופרץ מיד בבכי, עד שחבר נוסף בארגון הגיע להרגיע אותו. "יש לנו צונאמי של פלסטינים שמגיעים למתקנים שלנו. המצב הנוראי, וההנהגות ברצועה ובישראל חייבות לעשות משהו", הוסיף בשיחה שקיים עם חדשות 2.

"יש כאן משבר מים רציני מאוד. אתה פותח את הברז ברצועת עזה ויוצאים ממנו מים מלוחים", סיפר איש האו"ם. "מיליוני אנשים מפחדים בשני הצדדים, לתושבי רצועת עזה אין לאן ללכת , לתושבי ישראל יש. אסור שקרב כזה יקרה שוב. כולם נושאים באחריות למצב".