חמינאי: "חושש שהמעצמות יתקעו לאירן סכין בגב"

מנהיגה הרוחני של אירן התייחס למו"מ בין ארצו לבין המעצמות בסוגיית הגרעין - והביע חשש מניסיונות הונאה של נציגי המערב: "אני מודאג, כי יכולים לרמות אותנו". חמינאי התייחס בזלזול למכתב הסנאטורים שנשלח אליו - וגם עקץ את נתניהו: "ליצן ציוני"

"חושש מסכין בגב". חמינאי (הטלוויזיה האירנית)

פחות משבועיים לתאריך היעד להשגת הסכם בין אירן למעצמות, מנהיגה הרוחני של אירן הביע היום חשש מתכסיס של הנושאים והנותנים מהמערב - וגם תקף את ראש ממשלת ישראל: האייתוללה עלי חמינאי השמיע היום מסרים תקיפים במיוחד במהלך כינוס מנהיגים רוחניים בטהרן ואמר כי הוא חושש מ"צביעות אפשרית של המעצמות במהלך המשא ומתן".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אני מודאג, כי הצד השני מסוגל לבצע מעשי הונאה ורמאות ולתקוע סכינים בגב", הדגיש חמינאי. "הצוות שמונה על ידי הנשיא חסן רוחאני לשיחות מורכב מאנשים טובים ואמינים שמנסים להבטיח שהאינטרסים של אירן ימומשו".
מנהיגה הרוחני של אירן התייחס גם למכתב ששלחו לו 47 סנאטורים אמריקניים, בו הבהירו כי כל הסכם שיושג עם אירן לא יחייב את הנשיא שיכהן אחרי אובמה.

כינה את נתניהו "ליצן ציוני" (רויטרס)

"הסנאטורים כתבו במכתב שהם רוצים ללמד אותנו חוקים חדשים שהם המציאו, אנחנו לא צריכים לקבל מהם שיעורים", הבהיר. "הממשלות מחויבות לעמדות שהתקבלו על ידי הקהילה הבינלאומית, מחויבויות שכאלה לא מפרים כשהממשל מתחלף".

לדברי המנהיג האירני, מכתב הסנאטורים הרפובליקנים מבטא לא יותר מ"קריסה של ערכים פולטים".

חמינאי לא חסך ביקורת גם ממי שניצב בראש החזית נגד הסכם עם אירן, ראש הממשלה בנימין נתניהו, שאותו כינה "ליצן ציוני".

אתמול התייחס למכתב השנוי במחלוקת גם מזכיר המדינה האמריקני, ג'ון קרי, שכינה אותו "מעליב".