"חמאס מוביל אתכם למות": הלוחמה הפסיכולוגית בעזה

גורמים ברצועת עזה טוענים כי צה"ל משתלט על רשתות התקשורת ומפעיל לוחמה פסיכולוגית: בתשדירים נגד חמאס מושווה מצבם של תושבי עזה, שמפנים גופות מההריסות, לזה של המוסלמים תושבי ישראל שחוגגים את הרמדאן. צפו בקטעים מתוך התשדירים ובפליטת הפה של דובר חמאס: "מובילים את עמנו למוות"

לצד המשך התקיפות מהאוויר של מטרות צבאיות, רצועת עזה סופגת גם מטחים כבדים של לוחמה פסיכולוגית, שגורמים בעזה טוענים שמגיעה מצה"ל. ערב החג המסיים את חודש הרמדאן, תושבי רצועה ממשיכים לגלות את נזקי הלחימה של הימים האחרונים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בינתיים, בטלוויזיה רואים תושבי עזה תעמולה - בה נראות תמונות של מוסלמים בישראל קונים, אוכלים או מתפללים, בעוד שבעזה מפנים גופות מבין ההריסות. "הרמדאן שלהם שקט, שלכם מעלה עשן", נכתב בתשדיר נגד חמאס.

דובר חמאס בעזה סיפק תחמושת לתשדיר נוסף כשמעד בלשונו ואמר: "אנחנו מוליכים את עמנו אל המוות", רגע לפני שתיקן את עצמו ואמר: "כלומר אל העימות, העימות עם הכיבוש". בתשדיר מושמעת פליטת הפה הזו שוב ושוב, לפני שמופיע הכיתוב: "חמאס שולחת אתכם אל מותכם".

כוכב תשדירי התעמולה האלה הוא ראש הלשכה המדינית של חמאס, חאלד משעל. נאומו בשבוע שעבר "שוכתב" ברוח הביקורת עליו לפיה הוא מנהל את מלחמתו הפרטית בישראל ממלונות יוקרה בחו"ל. במקום הדברים שאמר משעל נשמע קריין אומר: "ברצוני להודות לצוות המטבח של המלון. לעתידים למות מות קדושים במהלך החג - אני מאחל חג שמח והיו שלום, רחמי אללה וברכותיו".

גם בתחנות הרדיו יש ניסיונות לדכא את המוטיבציה של הארגון ותומכיו. "הנהגת חמאס - זמנכם הולך ופס", נשמע קריין אומר בתשדיר נוסף נגד חמאס. "חשבתם שאתם מוכנים, אך לעוצמה כזו לא נערכתם. אם אתה אחד מחברי חמאס, מוטב שתברח". ומה בדבר מסרי התעמולה של חמאס? הם מכוונים רק אלינו, בישראל. בעיניהם, זה כנראה מספיק כדי שהתושב בעזה יהיה מרוצה.