בנו של אבו מאזן: "נחזור לצפת"

למרות העובדה שאביו, יושב ראש הרשות הפלסטינית, אמר בעבר שבשבילו פלסטין זו מדינה בגבולות 67', בנו של אבו מאזן אומר כי הוא ובנו - נכדו של יושב ראש הרשות - מתכוונים לחזור ל"צפת, פלסטין": "נתניהו רוצה להמשיך איתנו במשא ומתן עד שהדור הראשון לנכבה ימות"

לפני כשנה וחצי, במהלך תקופת הבחירות לכנסת, אמר בריאיון מיוחד לחדשות 2 יושב ראש הרשות הפלסטינית כי הוא מבין שלא יחזור עוד לצפת והבהיר שבשבילו "פלסטין זו מדינה בגבולות 67'". אלא שהיום נשמע בנו, יאסר עבאס, אחרת לחלוטין.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"נאדר!", קרא עבאס לבנו מול המצלמות, "בוא לכאן בני. מאיפה אנחנו?". בנו של יאסר עבאס השיב לו מיד: "צפת, פלסטין". "ולאן אנחנו חוזרים?", שאל בנו של אבו מאזן את ילדו. "צפת, פלסטין", השיב לו הנכד של יושב ראש הרשות הפלסטינית. יאסר עבאס הצביע בשלב הזה על בנו ואמר: "זה הדור השלישי לנכבה".

הדברים נאמרו בזמן שעבאס ואחיו השתתפו בתרומת דם הפגנתית למען הפצועים מקרב העם הפלסטיני. מהדברים עלה כי גם הבן וגם הנכד של יושב ראש הרשות לא מקבלים את מה שאמר אבו מאזן. הם לא לוקחים את אמירתו כבעלת משמעות.

"נודע לי לאחרונה שנתניהו רוצה להמשיך במשא ומתן איתנו", אמר היום יאסר עבאס עוד לפני שקרא לבנו. "הוא רוצה להמשיך איתנו במשא ומתן עד 2020 או 2030, כי הוא רוצה לחכות שהדור הראשון לנכבה ימות, וככה אנחנו נשכח את סוגיית הפליטים".