בנו של אבו מאזן תוקף את צה"ל: "צבא נאצי שמחולל פשעים"

בהופעה נדירה, בעודו תורם דם לפלסטינים שנפצעו בעימותים עם ישראל ברחבי הגדה המערבית בימים האחרונים, השמיע בנו של יו"ר הרשות הפלסטינית אמירות קשות במיוחד כלפי צה"ל הפועל בעזה: "צבא שתוקף אזרחים בתוך בתיהם הוא צבא נאצי. החיילים מתנהגים כמו נאצים"

בנו של אבו מאזן בבית החולים, אמש (סוכנות הידיעות וואפא)

"צה"ל צבא נאצי שמחולל פשעים בבני העם הפלסטיני": את האמירות הללו לא השמיע אייתוללה אירני או גורם מטעם חמאס - אלא בנו של יושב ראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

יאסר עבאס, אחד משני בניו של יו"ר הרשות, העניק ריאיון נדיר לתחנת הטלוויזיה הפלסטינית בעודו בבית החולים, כשהוא נמצא בעיצומו של הליך תרומת דם לפצועים הפלסטינים במהומות עם ישראל ברחבי הגדה בימים האחרונים.

עבאס נענה לקריאתו של אביו לתרום דם לפצועים הפלסטינים הרבים כתוצאה מהמהומות, אך גם ניצל את ההזדמנות להשמיע דברים חריפים במיוחד על הצבא הישראלי הפועל בעזה. "עד עכשיו מתו רבים מבני עמנו בעזה. איזה עם יכול לסבול דבר כזה?", תהה עבאס הצעיר.

"ישראל יכולה להגן על עצמה עם טנקים ומטוסים וכיפת ברזל, ואנחנו? ישראל יורה על בתיהם של אזרחים. זהו פשע! ישראל מתנהגת כמו נאצית, החיילים מתנהגים כמו נאצים וזה צבא נאצי!", תקף בחריפות את צה"ל.

"תהיה מדינה אחת ששמה פלסטין, ובירתה ירושלים המאוחדת"

בנו של יו"ר הרשות הפלסטינית הבטיח לא לשתוק מול פעילות צה"ל. "אנחנו (תושבי הגדה) לא נשקוט על מה שקורה בעזה. אני מקווה שבישראל יבינו את המסר הזה. כבר מתו חמישה או שישה שאהידים מירי של כדורים חיים. זה לא פשע? המצב שלנו קשה, העם שלנו בעזה ראוי לחיים בכבוד. כל שנתיים מכים אותנו", קרא בנו של אבו מאזן.

עמדותיו שונות מאלה של בנו. אבו מאזן (רויטרס)


בנו של יו"ר הרשות בחר להעביר בדבריו גם מסר אישי גם לראש ממשלת ישראל: "אני פונה לנתניהו, שרוצה לפתור את העניין הפלסטיני, רק אחרי שהדור הראשון של הפליטים ימות - וזה רק כדי שנשכח את סוגיית הפליטים. לא משנה לנו למתי הוא רוצה לדחות את הבעיה הזאת, הדרישות שלנו יוותרו בעינן. הדור הראשון של הנכבה ימות, אך העם הפלסטיני לעולם לא ישכח את זהותו".

לדבריו של עבאס הבן, השאיפה של הפלסטינים היא לכונן בעתיד מדינה אחת - פלסטינית בלבד. זאת בניגוד לעמדות שמביע אביו, שחותר לפתרון שתי המדינות ולחלוקת ירושלים: "אנחנו נציל את כל פלסטין. בעתיד ירושלים תישאר באמת מאוחדת, אבל תחת שליטה פלסטינית", הצהיר.