מטוס אלג'ירי נעלם מעל מדבר סהרה

חברת התעופה האלג'ירית דיווחה שאיבדה את הקשר עם אחד ממטוסיה שיצא הלילה מבורקינה פאסו לכיוון הבירה אלג'יר. הקשר עם המטוס נקטע מעל מדבר סהרה. המטוס כמעט התנגש באוויר במטוס אחר בעקבות פנייה לא צפויה, ומיד לאחר מכן נותק הקשר עמו

אילוסטרציה (AP)

חברת התעופה האלג'ירית "אייר אלג'יר" דיווחה היום (ה') כי איבדה את הקשר עם אחד ממטוסיה, שיצא מבורקינה פאסו לכיוון הבירה אלג'יר - ואבד מעל מדבר סהרה. על פי הדיווח, הקשר עם המטוס נותק 50 דקות אחרי שהמטוס יצא מבירת בורקינה פאסו וגאדוגו, ונעלם בסביבות 4 לפנות בוקר (שעון ישראל). הוא היה אמור לנחות ארבע שעות לאחר מכן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במטוס היו 110 נוסעים, שני טייסים וארבעה אנשי צוות נוספים. רוב הנוסעים הם אזרחי אלג'יריה, אך בהודעה הרשמית של חברת התעופה, נמסר כי רשימת הנוסעים הכילה גם 50 נוסעים בעלי אזרחות צרפתית.

רשת אל ערביה דיווחה עוד כי צוות חקירה מוטס יצא לחיפושים אחר טיסה AH5017. עדיין לא ברור מאיזה דגם המטוס הנעלם. באלגי'ריה אמרו כי מדובר באיירבאס A320, אך בהודעת החברה הספרדית "סוויפטאייר", שהשכירה לאלג'יריה את המטוס, נאמר כי מדובר במקדונל דגלאס MD83.

סוכנות הידיעות AFP דיווחה כי המטוס חצה את מאלי, וכשזה התקרב לגבול אלג'יריה נאלץ לפתע לשנות את המסלול בגלל תנאי מזג אוויר שהקשו על הראות. הפניה הפתאומית הזו של המטוס כמעט גרמה להתנגשות עם מטוס אחר, אך לא גרמה לתאונה.

אלא שמשהו ככל הנראה קרה במטוס סמוך לזמן הפנייה. "מיד אחרי שינוי המסלול, הקשר עם המטוס נותק", אמר לסוכנות הידיעות בכיר אלג'ירי.